Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Öksürük İçin Süt – İncir Kürü Tarifi

23.06.2021
2.597
Saracoglu Öksürük İçin Süt – İncir Kürü Tarifi

Öksürük, özellikle kışın sık sık rast geldiğimiz rahatsızlıklar arasındadır. Bazı durumlarda iyileşseniz bile tekrar öksürük meydana çıkabilir. Bu yüzden devamlı dikkat etmemizde fayda vardır. Özellikle boğaz florasının korunması son derece önemlidir. Yazımızda saracoglu hocamızdan süt ve kuru incir kürü ile öksürüğü nasıl keseceğimize değineceğiz.

 

 

Saracoglu Süt ve Kuru İncir Kürü Tarifi

Ortalama 1 litre sütün içerisine 5-6 adet kuru incir atın. Ateşim üstüne koyun ve sütün kaynamaya başladığı zaman karıştırın ve 5 dakika kadar kısık ateşte bekletin. Sonrasında ocağın altını kapatıp karışımı mikser ya da robottan geçirerek sıvı karışım elde edin. İsteğe göre karışıma 1 kaşık doğal bal da katabilirsiniz.

Özellikle sabah uyandığınızda evden çıkarken 1 çay bardağı bu karışımdan içmeniz çok etkili olacaktır. Kuru incirde bulunan kıymetli besin maddeleri sütün etkisi ile öksürük ve bronşit gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırabileceksiniz.

Kürü günde 1 çay bardağı kadar içmeniz yeterli olacaktır. Süte asla şeker katmayın, incir az da olsa tatlandıracaktır. Özellikle çocuklarımızı okula yollamadan önce 1 bardak içirebilirsiniz. Aynı şekilde uyumadan önce 1 çay bardağı da içebilirsiniz. Gece boyu boğazınızı yumuşatacak, öksürüğü önleyecektir. Bu şekilde rahat bir biçimde uyku çekebilirsiniz.

Bunlara ilave olarak bu kür ile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz. Kuru incir ve süt boşaltım sistemini rahatlatıcı etkisi vardır. Özellikle kabızlık sorunu yaşayanların da bu kürü uygulamalarını öneririz.

Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde BU 2 MĄLZEME ŞİFA DAĞITIYOR ÖKSÜRÜĞÜ KESİYOR, BRONŞİT YOK OLUP GİDİYOR' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.