Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu aşıyı vurulmayın. Aman Dikkat..!

Bu aşıyı vurulmayın. Aman Dikkat..!

Resmen açıkladılar: Bu aşıyı kesinlikle vurulmayın! Çok büyük tehlike saçıyor ! Virüs aşısı diyorlar ama faydasından daha çok zararı var! Bakın nedeni ne! İşte o aşı ve yaş grubu..

 

40 yaş altı bu aşıyı tercih etmesin, riski faydasından daha fazla Korona virüs salgınına karşı bütün dünya ülkeleri aşılama çalışmalarına odaklanırken, hangi aşıların yan etkilerinin daha az olduğu hakkında da araştırmalar devam ediyor.

 

Konuyla ilgili İngiltere’den dikkati çeken bir haber geldi. AA’da yayınlanan habere göre İngiltere Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede Oxford-Astra Zenaca aşısını yaptıranların 242’sinde pıhtılaşma vakasına rastlandığı, bu vakaların çoğunun aşının ilk dozunun yapılmasının ardından görüldüğü duyuruldu.

 

FAYDASI Rİ-SKLERİNDEN DAHA FAZLA Açıklamada, MHRA’nın gençlerde pıhtılaşma oranlarının daha yüksek görüldüğü gerekçesiyle 40 yaşın altındakilere Oxford-AstraZeneca aşısı yerine ülkede kullanımına onay verilen diğer aşıların yapılması tavsiyesin de bulunduğu belirtildi.

 

K’ovid-19 aşılarının, ölüm, ağır hastalık ve bulaşma riskini büyük oranda azalttığına dikkat çekilen açıklamada, Oxford-AstraZeneca aşısının faydasının, riskinden daha yoğun olduğu aktarıldı.

 

30 YAŞ ALTINDAKİLERDE PI-HT-ILAŞMAYA NEDEN OLUYOR MHRA,

 

8 Aralık 2020- 31 Mart 2021 tarihlerinde 79 kan pıhtılaşması vakasının rapor edildiğini, bu kişilerden 19’unun hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Ülkede, 7 Nisan’da 30 yaş altındakilere kan pıhtılaşmasına yol açtığı gerekçesi ile Oxford-AstraZeneca aşısının yerine Pfizer ya da Moderna’nın a’şılarının yapılacağı açıklanmıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.