Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

ONBES GÜN ÖNCE

21.06.2021
3.515
ONBES GÜN ÖNCE

Ku/rban ke/sim ve satış yerlerinde kullanılacak. En az 2 metre olan kurallara uyulacak. Ayrıca satış ve kesim yerlerinin tüm girişlerinde a/ntiseptik bulundurulacak. Hayvan satış fuarı 8 metrekarelik satış noktasında olacak biçimde tasarlanacak. Hayvan satış yeri maskesi takılacak. Müşteri ve satıcılar satış birimindeki konumlar. Müşteri ve satıcısından el alışverişi (tokalaşma) olmaz.

Hayvan satış alanı içerisinde sistem içinde el yıkamak için lavabolar oluşturulacak. Yasaklara uymayanlara 2 000 399 lira ceza kesilecek. Bunun için K/urbanlık ziyaretleri, İstanbul’da bayramdan 15 gün, 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu sefer ku/rbanlık hayvan girişine yapılacak. İşte Kurban Bayramı’nda yasaklarla tüm olacaklar… K/urban Bayramı öncesi oğlun yasaklanmasından. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin uygulanmamasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanarak teslim edilerek girdi.

 

Buna göre, illerde vali ya da görevlendireceği bir vali yardımcısının, ilçelerde ise kaymakamın başkanlığında, müftülük, il ya da ilçe sağlık müdürlüğü, il ya da ilçe tarım ve orman müdürlüğü, çevre ve şehircilik il müdürlüğü, belediye ve Türkiye Diyanet Vakfı temsilcisinden oluşan Kurban Hizmetleri Komisyonuacak. Şehirlerde görülecek çok sayıda ve kapasitede, kurban ve kesim yerleri ile adaklık kesim yerleri. Kesim yerleri, genel sağlıkna uygun, dezenfekte edilebilir, zemininde su toplamayan, yeteri derecede ısıtma ve havalandırması mevcut mekanlardan seçilecek. Ayrıca sosyal sigorta kapsamında hazırlanacak.

 

Halk eğitim kursu 20 kursu “k/urbanlık bölümü” düzenlenecek. Ke/sim yerlerinde, kasaplık belgesi ya da bölüm elemanı kurslarından alınma kurstan hazırlanma ve eğitim belgesi olanlar görevlendirilecek. Ke/sim yerlerinde kesimlerin daha düzenli yapılması zamanının ve okulunun, yeni tip covid-19 (K/ovid-19) bulaşma en aza düşürmek için uygulaması yapılacaktır. Ke/sim yapılmaması ilk önce yoğunlaştırmak için için malzeme alınacak. Ku/rban satış yerleri, İstanbul’da bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu sevkiyattan öncelik hayvan girişine izin verilmeyecek.

K/e/sim yapılmaması ilk önce yoğunlaştırmak için için malzeme alınacak. Ku/rban satış yerleri, İstanbul’da bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu sevkiyattan öncelik hayvan girişine izin verilmeyecek. K/e/sim yapılmaması ilk önce yoğunlaştırmak için için malzeme alınacak. Ku/rban satış yerleri, İstanbul’da bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu sevkiyattan öncelik hayvan girişine izin verilmeyecek.

 

İstanbul’a ku/rbanlık hayvan girişleri 5 Temmuz’dan itibaren başlayacak. Ku/rban yer aldığın anlatıldığına göre, denetimlerde uygun kullanım için uygun olduklarına inanılırken kullanılmayacak şekilde anlatılacak (X) tarafından işaretlenerek işaretlenecek şekilde tasarlanacak. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

Ko/vid-19 ö/ldürülecek ve ke/sim yerlerinde kullanım ve burnu kapatacak şekilde kullanılacak, en az 2 metre ölçülecek şekilde kullanılacak, satış ve kesim yerlerinin tüm girişlerinde ve belirli bölgelerdeki kullanımlarda el antiseptiği kullanımlarında giyilecek. , insan kalabalığını tamamlaması için hayvan ve insanlar giriş-çıkışına uygun olan işleri oluşturulacak. Hayvanların bulunduğu yerler içinde uygun yönlendirmeler yapılacak. Hayvan satış fuarı 8 metrekarelik satış noktasında olacak biçimde tasarlanacak. Satış ve ke/sim yerlerinin girişinde HES kodu sorgulaması yapılacak. Sorgulama herhangi bir bir risk alamaz (Ko/vid-19 ile temaslı olmayan kişilerle girişine izin verilmez.

 

Satış ve kesim yerlerinin girişlerinde ateşi, ateşi 38 derecelere üstünde eğitimlere maske, izin verilmemesi ve sağlık girişalarına ulaşılacak. Hayvan satış yeri maskesi takılacak. Müşteri ve satıcılar satış birimindeki konumlar. Müşteri ve satıcısından el alışverişi (tokalaşma) olmaz. Hayvan satış alanı içerisinde sistem içinde el yıkamak için lavabolar oluşturulacak.

Ku/rbanlık hayvan sevkleri ile alakalı bölümler İller’den sevk edileceklik hayvanlar için sağlık muayeneden alınmadan önce usulüne uygun terbiye edilmeyen, silintili ve okunaksız pasaportlar ve nakil belgesi konu konulmayacak. Küpelenerek yetiştirilmemiş, veri tabanına kaydedilmemiş, yanlarında pasaportları ya da nakil malzemeleri büyükbaş ve küçükbaşlara sevklerine izin verilmeyecek. Kurbanlık olarak sevkedilmek üzere hayvancılık için klinik raporu düzenden önce kulaklık perakende satış TURKVET’ten kontrol edilecek. Sağlıktan kurban olması uygun olmayan insanlara sevklerine izin verilmeyecek. Kurbanlık hayvan nakillerinde, hayvan bakımına uyulacak.

 

Kurallara uymayanlara ceza uygulaması yapılacak park, bahçe, sokak, bina önleri, meydan gibiumuma açık ve kurban ile uygun olmayan bu türden yararlanılabilecekler ile kesime ekonomik fiyata alınmanlara Çevre Kanunu’nun 20’nci yol yolundan, 1000 lira idari para cezası. Ku/rban kesim yerlerinde yasakları çiğneyen ve ölüm kurbanlarını kullananlar için toplu ölümler için son ölümler. Cadde, sokak ve parkları ku/rban ke/sim yeri olarak kullananlar ile kurban kesiminden sonra, kan atık ve iç işletme sokak, cadde ve parklarda bırakanlara, öğrencilerden öğrenciler tarafından gerekli olacaklar uygulaması yapılacak. Hayvanların kesiminin ehliyetli kişilerince gerçekleştirilecek. Bu hükümlere aykırı hareket edenlere hayvan başına 2 000 75 lira ceza para cezası verilecek. Hayvanlara yetersiz7 olarak kötü davranışan, dö/vüce iş yapan, hayvanlarda ve susuz bırakan, puanlarını eksik bırakan, hayvanlara a/cı çektirenler 1033 iddalı para sınavına maruz kalıyor.

 

Özel mülk ya da cankurtaranlar fe/da edilecek şeyler, yapılacak şeyler donatlık ke/simleri yapılacak şeyler. Ke/sim yerleri, fotoğrafı belediye veteriner hekimleri, belediye ve zabıta ile din eğitiminde etkin olarak kontrol edilecek. Tebliğde kullanımdan kaldırılmış özel ya da kullanım amaçlı kullanımlarda bulunuldu: “kapatılmış yerlerinden beton, beton kaplama ve benzer şekilde yapılır, kanın dağlamadan kaldırılabilir, topraklanır işlenebilir, küçük ölçekli kurbandan, kullanılmayacak olan işlenebilir ve kullanım amaçlı olacaktır. Plastik to/rbalara, yüksek yoğunluklu polietilen siyah to/rbalara 2/3 amaçlı torba kullanılır, Yönlendirilip teslim edilecekler. Kesim mahalli kan izi bitmiş bir durumda kalmış, bitecek ve bitecek. Kurban derilerinin indirgenmesiyle alakalı olarak kan sızmalarına ve çevreyi ısıtmak için tedbir alınmasına yöneliktir.”Bir hayvan ve şunu diyen bir yazı 'SON DAKIKA n KURBAN BAYRAMI YASAKLARI BELLİ OLDU 15 GÜN ÖNCE' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.