Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Kabızlık İçin Kür

20.06.2021
1.603
Saracoglu Kabızlık İçin Kür

Merhaba sevgili okurlarım. Sindirim sistemi ile alakalı problemleri hayatımızın belirli zamanlarında yaşamaktayız. Bu sorunlar çeşitli nedenlerden kaynaklı olabilmektedir. Sindirim problemleri de kendi bünyesinde farklı çeşitleri vardır. Bunlardan biri, kabızlık sorunudur. Kabızlık; rahat bir biçimde tuvalete çıkamamaktan kaynaklanmaktadır.

 

 

Kabızlığın ilk belirtileri şiddetli karın ağrıları, rahat dışkıya çıkamama, tam dışkıya çıkamamaktır. Rahat bir biçimde tuvalete çıkamamak şişkinliğe sebebiyet verir ve gününüzün kötü şekilde geçmesine sebebiyet verir.

Saracoglu’ndan Kabızlık İçin Kür

Kür 1

Malzemeler:

2 bardak su
5-6 adet portakal yaprağı

Hazırlanışı:

 

Bir cezve içerisinde suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine portakal yapraklarını atın ve 10 dakika bu biçimde kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve süzün. Günde 1 bardak aç karnına tüketin.

Kür 2

 

 

Malzemeler:

Zeytinyağlı pırasa
Tüketilişi:

Zeytinyağlı pırasayı özellikle kronik kabızlık şikayeti bulunan kişilerin tüketmesi gerekir.

Kabızlık sorunu yaşayanlar için genelde yulaf , posalı ve lif içerikli gıdaların tüketilmesi öneri edilir. Ancak mağlup olan bu gıdaların üstüne yeterli miktarda su içilmediği zaman kabızlık şikayetinizin daha artacaktır. Bu yüzden kabız olmamak için ya da eğer kabızsanız bol bol su için.Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde Kabızlık Acilen Nasıl Giderilir? İşte Cevabı..' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.