Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Daha Net Duymak İçin Doğal Kulak Temizleme Yöntemleri

20.06.2021
4.165
Daha Net Duymak İçin Doğal Kulak Temizleme Yöntemleri

Duyma problemlerinda bazen kulak kirliliğinden dolayı meydana gelmektedir. Daha net ve iyi duymak için kulakları temizlemekte fayda var. Ancak tam bir temizlikten ziyade kendiniz doğal olarak yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. Hem de doğal yöntemler ile… Bu yöntemlerle kulakta yer alan kirleri daha kolay bir biçimde temizleyebileceksiniz. Şimdi bu yollara göz atalım:

1: Kolonya ve Sirke

Bir pamuğa ıslanana kadar kolonya ve sirke damlayıp kulağınızın içerisine sokun. Bir süre bekledikten sonra kuru bir peçete veya pamukla temizleyin. Duş alarak da kulaklarınızı yıkayabilirsiniz. Kolonya ve sirke kulakta yer alan sertleşmiş kirleri yumuşatıp çıkmasına yardımcı olur.

 

2: Tuzlu Su

Kulakların daha steril bir yapı kazanması için deniz suyunda yüzme öneri edilir. Kış aylarında su tuzlu suyla kulaklarınızı yıkayabilirsiniz. Kirlerin temizlenmesine yardım edecektir.

 

3: Zeytinyağı

Kulağınıza bir kaç damla zeytinyağı damlatarak kirlerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında temizleyerek kirleri kolay şekilde uzaklaştırmış olacaksınız.

 

4: Nane Suyu

Bir kaç tutam naneyi limon ile beraber kaynatın. Soğuduktan sonra bu sudan bir kaç damla kulağınıza damlayıp yıkayın. Bu da kirlerin temizlenmesine yardım edecektir.

 

5: Çay Ağacı Yağı

Bir bardak suyun içerisine bir kaç damla çay ağacı yağı damlayıp suyu kaynatın ve çıkan buhar ile kulağınıza tutun. Bir süre sonra kirlerin yumuşadığını göreceksiniz.

Bu doğal kulak temizleme metotları cerrahi müdahalelere gerek kalmadan daha net duymanıza yardım edecektir. Kulak problemleri olanların muhakkak doktora danıştıktan sonra bu metotları uygulamasını öneriyoruz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'bilgi dokteru Detaylar Hikayemizde BU YÖNTEMLE EN UFAK SESLERİ DAHİ DUYACAKSINIZ' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.