Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Aspirinin Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

20.06.2021
2.776
Aspirinin Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

Merhaba sevgili okurlarımız. Bugün sizlere okuyunca çok şaşıracağınız aspirinin bilinmeyen diğer kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

 

Günümüzde aspirini duymayan ya da kullanmayan yoktur. Ağrı kesici, ateş düşürücü olarak kullanılacak olan aspirin bir hap ilaçtır. Aspirini içerdiği etken maddelerden dolayı pek çok alanda kullanabiliriz.

Şimdi şaşıracağınız o bilgilerden bahsedelim.

Saçınızdaki kepekler sizi rahatsız ediyorsa ve denemediğiniz şampuan kalmadıysa iki adet aspirini ezin ve elinize geçen tozları kullanmakta olduğunuz şampuanın içerisine dökün. Hazırladığınız şampuanı kullandıktan sonra kepekten kurtulduğunuzu göreceksiniz.
Ayağınızdaki nasırlar için başvurmadığınız yöntem kalmadıysa, nasır bandı nasır suyu gibi tedavilerden de fayda görmediyseniz yapacağınız işlem çok kolay. Altı-yedi adet aspirini ezerek toz hale getirin. Hazırladığınız tozu bir kaba alın ve içerisine bir çay kaşığı limon suyuyla bir çay kaşığı su ekleyin ve bulamaç kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı nasırın üzerine sürün ve parmağınızı önce kuru bezle daha sonra üstüne naylonla güzel bir şekilde sarın. 15 dakika ayaklarını yüksek konuma alarak bekleyin. Daha sonra durulayın.

Çiçeklerin suyuna bir adet toz halinde aspirini ekleyerek çiçeklerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.
Elbiselerde oluşan ter lekelerini aspirin yardımı ile çıkartabilirsiniz. İki adet aspirini sıcak su yardımı ile bir bardak suda eritin. Hazırladığınız karışımı ter lekesi olan yere dökerek ovalayın. Yirmi dakika bekledikten sonra elbiseyi yıkayın.

 

Sivilcelerden kurtulmanın yolu uzun vadeli ve çok para harcayacağınız maskeler ya da sular değil. Bunun için çok kolay bir yöntem var. İki adet aspirini toz haline getirdikten sonra yeteri kadar ılık su ile buluşturarak krem haline getirin. Daha sonra sivilcelerin üzerine sürün. İki-üç dakika bekledikten sonra sabunlu su ile durulayın.
Bu metotları uyguladığınızda aspirinin yalnızca ilaç olarak kullanmayacağınızı sizlerde göreceksiniz. Saçlardan sivilceye, sivilceden ter lekelerini geçirmeye kadar pek çok soruna çözüm olan aspirini basite almayın. Bu metotları denemenizi öneri ederiz.

Teşekkür eder, daha sağlıklı günler dilerim.

Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Aspirin ASPİRİNİN HİÇ BİLMEDİĞİNİZ FARKLI KULLANIM ALANLARI @canankarataybeslenmesi' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.