Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saraçoğlu Lekeli Cilt İçin Gül Kürü Tarifi

19.06.2021
1.075
Saraçoğlu Lekeli Cilt İçin Gül Kürü Tarifi

Merhaba sevgili okurlarım. Bu yazımda sizlere yüzünüzde ya da cildinizde oluşan doğal yoldan ve evde uygulayabileceğimiz kahverengi lekelere karşı olan gül küründen bahsedeceğim.

Yaşınız kaç olursa olsun genel olarak % ya da elde kahverengi lekeler olabiliyor. Ergenlik döneminde çıkan sivilceler sonucu kalan lekeler ya da allerjik bir hastalık sonucu ciltte kalabilen lekeler ya da UV ışınlarından kaynaklı gibi çeşitli nedenlerden dolayı cilt lekeleri olabilmektedir. Cilt lekelerinin genel sebebi güneş ışınlarıdır.

Cilt lekeleri genel itibari ile önemlidir, çünkü geçici ya da kalıcı olabilmektedir. Hatta bir zaman sonra lekelerin bulunduğu yerler ile vücudunuzun geri kalan kısmı arasında bir fark olduğunu göreceksiniz. Lekelerin olduğu yer daha koyu tonluyken, vücudunuzun diğer bölgelerinin daha açık tonda olduğunu göreceksiniz.

Yüzde oluşan cilt lekelerinin sebebi genel itibari ile; güneş ışınlarına karşı yeterli önlem alınmaması, sivilce ve akne gibi yaralarla oynamak, yanlış maske uygulamak, yanlış peelingler yapmak, yanlış makyaj malzemeleri kullanmak ve makyajı yüzünüzden tam temizlememek gibi problemler neden olabilmektedir. Cilt lekelerini gidermek için pek çok yöntem mevcuttur. Bunlardan birisi de kimyasal peelinglerdir. Ancak kimyasal peelingler tahriş ve % tahrişe neden olduğu için çok öneri etmiyoruz. Kimyasal peelinglere karşı doğal kürler bulunur. Bunlardan bir tanesi olan gül kürü doğal kürlerdendir.

Saraçoğlu’ndan gül kürü tarifi:

Malzemeler:

10 adet gül yaprağı
1 bardak sıcak su
1 çay kaşığı bal
100 gr kil
Hazırlanışı:

Gül yapraklarını bölerek sıcak suyun içine atın. Bu şekilde yaklaşık 7-8 dk kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra ağır ağır kili yaprakların üzerine dökün ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Krem kıvamına gelen kürün üzerine son olarak balı dökün ve hepsinin tam karışmasını sağlayın. Daha sonra yüzünüze pamuk yardımı ile uygulayarak 20 dk bekletin. Kürü düzenli ilaçlanma uyguladığınız zaman sonucunu sizlerde fark etmiş olacaksınız.

Bu kürü hamilelik sonrası % meydana gelebilecek lekelere karşı, doğum lekelerine karşı ve sivilce aknelerden kaynaklanan lekelere karşı kullanabilirsiniz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı '1 HAFTADA AKNE ve YÜZÜNÜZDEKİ İZLERDEN KURTARAN TARİF ÖNCE Detaylar Hikayemizde Patates Yarım Limondan SONRA Cilt İçin Mucize Tarif' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.