Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İsrail’de neden hiç kanser yok ???

İsrail’de neden hiç kanser yok ???

100 sene önce en nadir hastalıklardan biri sayılan kanser hastalığı, son 20 senede müthiş bir hızla, kadınlarda %50, erkeklerde %100 gibi bir artış gösterdi. Peki her yerde artan kanser hastalığı neden İsrail’de yok? Yeni Germanik Tıp Yöntemi’ni geliştirmekte olan, “karalama kampanyası” iddiasına rağmen çalışma izni ve doktorası elinden alınan Dr. Hamer ve Ulusal kanser kayıt merkezinden Dr. Micha Barchana’nın araştırmaları bu artışın sebebini şiddetli bir tartışma konusu yaptı.

Avrupa’da sayısız kanser vakasını iyileştiren ve “Yeni Germanik Tıp”(Germanische Neue Medizin) yöntemini icad eden Dr. Hamer siyonistlerin çeşitli yöntemler ile sağlığımıza saldırıya geçtiğini iddia etti. Bu saldırılardan birisi de “kanser”.

Ulusal kanser kayıt merkezinden Dr. Micha Barchana’dan gelen açıklamalarsa iddianın doğruluğunu tartışma konusu yaptı. Yaptığı açıklamada Barchana; istatistiklere göre İsrail’deki kanser vakalarının ve kanserden ölenlerin sayısının dikkat çekici bir şekilde giderek azaldığını gösterdiğini söyleyleyerek, İsrail’de 2003 senesinde 160 kişinin, 2004 senesinde ise 152 kişinin kanserden öldüğünü belirtti.

İsrail nüfusu toplamda 7,4 000 000. Bunlardan 1,5 milyonu Arap kökenli ve 0,3 milyonu Yahudi olmayan nüfusu barındırıyor. Nüfusun 5,6 milyonu ise İsrailli yani Yahudi kökenlidir. 2003 ve 2004 senesinin kanser vakalarının azalmasına göre hesaplandığında İsrail’de; 2009 senesinde 118 kişi, 2013 senesinde 96 kişi kanserden öldü. Bu durumda 2020 senesinde ise yalnızca 78 kişi kanserden ölecek.

Bu hesaba göre İsrail’de 366 günde 152 kanser ölümlerinin sayısı 1 günde 0,4 oranında.Gesundheit Berlin Brandenburg’dan edinilen bilgilere göre, ölenlerin çoğu Arap kökenli İsrailli ve Yahudi değil. Bu durum Yahudi kökenli İsrailliler’in kanserden ölüm oranın çok daha az olduğunu gösteriyor.

Peki diğer ülkelere nazaran İsrail’de kanser vakalarının bu kadar az olmasının nedeni nedir?

İsrail’de kanser vakalarına kemoterapi veya radyoterapi uygulanmadığına dair kuvvetli iddialar var. Bu uygulamaların insan sağlığını daha fazla tehdit ettiği ve hastayı zayıf düşürdüğü düşünülüyor. Ülkede kanser sebebiyle ölüm oranının düşük olması iddiaları güçlendiriyor.

İsrail’de kanser nasıl tedavi edilir?

İsrail’de kanser hastalarının, alternatif tıp metotları ile tedavi edildiği söyleniyor. Bunlardan birkaçı:

– Bitkisel kürler ve kolloidial gümüş suyuyla vücudun zehirlerden bütünüyle arındırılması (detoksifikasyon)

– Sağlıklı beslenme (hayvansal gıdalar olmaksızın bazik besinler diyeti)

– Bioenerji tedavisi ile vücudun titreşim ve elektromanyetik akımı dengelenerek ruh ve beden sağlığının onarılması.

İsrail’in tedavi konsepti bizlerde neden uygulanmıyor?

Bu sorunun cevabı alışılmış tıbbın, ilaç lobisinin ve dünya politikasının kemoterapi + radyoterapi + cerrahi uygulamalar + morfin gibi metotları, dünveyaki Yahudi olmayan nüfusa dayatma olarak verilmekte. İlaç lobisinin tedavi metotlarıne tüm zamanların en devasa ticaret kaynağı olarak bakılıyor. Zararsız, etkili ve bütüncül onarıcı tedavilere karşı olan ilgisizliğin ana nedeni bu devasa ticaret olarak görülüyor. Çünkü kalıcı ve ilaç lobisine bağımlı hastalıklar olmazsa, bu devasa ticaret yok olur deniyor.

“Kelime oyunlarıyla “tedavi edildi” aldatmacası”

Kemoterapi ve radyoterapi ile tedavi gören hastaların esasında tedavi olmadığı belirli kelime oyunlarıyla aldatıldığı iddialar arasında. Konu şu örneklerle anlatılıyor:

“‘İyileşme’ veya ‘kansersiz’ tanımı istatistiklerde şu biçimde yazılarak bir kez daha tanımlanıyor: “Kanser teşhisinden sonra 5 yıl yaşadı”. Fakat bu durumda hasta 5 yıl içerisinde yine de kanser olabilir. Hastalara kanser tedavisinin sözde başarısını sunan bu tür istatistiklerde, hastanın kaç yıl yaşadığından ziyade, tedavinin gerçek başarısını tespit etmek için “kaç yıl kansersiz“ kaldığını bilmesi oldukça önemli bir unsur değil midir?

Hasta bahis edilen 5 seneden sonra tekrar kanser olursa, hatta ölürse yine de “bütünüyle tedavi edildi ve bütünüyle iyileşti “ olarak kayıtlara geçiyor. Son derece zeki kelime oyunları ile bu tedavilerin sözde başarı oranı bu biçimde insanlara aktarılıyor. Başlangıç noktasında olan kanser hastalıkları, hayati tehlikesi olmayan kanser hastalıkları, dolayısıyla tedavisi zaten zor olmayan kanser hastalıkları, bu istatistiklere öncelikle kayıt edilen vakalardır. İleri düzeyde kanser olup erken ölen vakalar hiç bir biçimde istatistiklerde kayıda geçmiyor. 1997 de alınan yeni bir kararla, kemoterapiden kaynaklanan ölümler, istatistiklere organ/kalp yetmezliği sonucu oluşan ölüm olarak kayıtlara geçiyor. Bu sinsi manipülasyon kemoterapi, radyoterapi gibi zararlı yöntemler ile kanser vakalarının başarısız tedavi edilmesi sonucu oluşan ölüm sayısını kamufle etmek amaçlıdır.”İsrail'de neden hiç kanser yok ??? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.