Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Tuz Karabiber Limon Kürü Faydaları Nelerdir?

18.06.2021
2.213
Saracoglu Tuz Karabiber Limon Kürü Faydaları Nelerdir?

Günlük hayatımızda pek çok farklı yemeklerde kullanmış olduğumuz bu malzemeler birleştiği zaman bir çok hastalığa karşı iyi gelmektedir. Öyle ki soğuk havaların yaklaşması ile beraber hastalıklardan korunmak için erken önlem almak şart. Yazımızda bu üçlünün faydalarına yer vereceğiz.

1: Boğaz Ağrısı ve Boğaz Rahatsızlıkları

Kış aylarının gelmesiyle beraber soğukların ilk uğradığı yer boğazlarımızdır. Aynı zamanda çok hassas yapıda olan boğazlarımız soğuklardan kısa bir süre içinde etkilenip iltihap kapmakta ve hasta etmektedir.

Yarım limonunu iyice dilimleyin ve 1 bardak suyla kaynatın. 10 dakika kaynadıktan sonra 1 kaşık karabiber ve 1 çay kaşığı tuz ekleyin. Suyun yutmadan gargara yapın . Sabah uyandığınızda ve gece uyurken bu kürü uygulamak boğaz mikroroganizmalarının temizleyeceltir.

2: Astım ve Akciğer Sorunları

Kaynayan suya 3-4 adet karanfil, 10 – 12 adet öğütülmemiş pul biber parçası, çeyrek parça limonu ekleyin. 15 dakika kadar kaynattıktan sonra sabah yemek sonrası ya da gece uyumadan önce bir 3-4 kaşık yutabilirsiniz. Tadı hoşunuza gitmez ise doğal bal ile tatlandırabilirsiniz.

3: Diş Ağrısına Karşı

2 çay kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı tuz ve bir kaç damla limonu karıştırın. Kremsi bir yapıya geldikten sonra ağrıyan dişinizin üstüne bu karışımı sürüp bekletin. Kısa sürede ağrının geçtiğini göreceksiniz. Diş çürüklerini önlemez, ağrınız geçtikten sonra muhakkak doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.

4: Mide Bulantısı

2 çay kaşığı karabiber 2 adet limon ve yarım çay kaşığı tuzu 3 bardak suyun içinde kaynatın. 10 dakika kaynadıktan sonra 3-4 yemek kaşığı ile bu suyu yutun. Mide bulantınızı kısa bir süre içinde geçirecektir.

5: Diş Beyazlatma

Limon ve tuzu bir miktar katıştırıp, dişlerinizi bu karışım ile fırçalamak dişleri beyazlatacaktır. Ancak fırçanın yumuşak olmasına dikkat edin ve fırçayı dişlerinizi sert olarak bastırmayın. Aynı zamanda ayda 2 kereden fazla bunu uygulamanızı öneri etmiyoruz. Fazla uygulama dişlere zarar verebilir.Bir şunu diyen bir yazı 'BiTKi G. Detaylar Hikayemizde TUZ, LIMON ve KARABİBERİN KURTARDIĞI HASTALIK' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.