Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kulağa Soğan Koymanın Faydaları Nelerdir?

18.06.2021
2.798
Kulağa Soğan Koymanın Faydaları Nelerdir?

Merhaba sevgili okurlarımız. Sizleri şuan bulunduğumuz kış aylarıyla birlikte gelen grip nezle gibi hastalıklara çözüm olarak farklı yollar aramaktan kurtaracağız. Sizler için bu hastalıklardan ilaç kullanmadan kurtulmanın yollarını açıklayacağız. Hem de doğal yollarla.

Hava koşullarının belirgin değişmelerinde, sıcak soğuğun vücudumuzu olumsuz etkilemesinden, bakterlere karşı bir parça soğan ile korunabilirsiniz. Hem de kulağınız içinde…

Özellikle soğan öksürüğe karşı çok etkilidir. Biraz ağır kokusu olsa dahi pek çok antibiyotikten bile daha etkilidir.

Çocuklar bu olumsuz etkilerden çok çabuk etkilenmekte. Çocuklarınızı bu hastalıklardan korumanın yöntemi ise çok kolay. Eğer çocuklarınız soğuk algınlığına yakalandıysa ya da ateşi çıktıysa çorabının içine biraz elma sirkesi ve bir parça soğan koyabilirsiniz.

Taze soğan da soğuk algınlığına karşı gerçek bir kalkandır. Taze soğanı direk tüketmeniz soğuk algınlığı semptomlarıyla savaşmasını sağlayacaktır.

Kulak ağrılarının genel nedeni kulak enfeksiyonlarıdır. Kulak enfeksiyonlarından kurtulmak istiyorsanız, soğanın orta kısmını alın ve kulağınıza yerleştirin. Bir kaç saat kulağınızda bekletin. Soğanın anti-enflamatuar özelliği sayesinde kulak içinde biriken kulak mumunu yumuşatmakla birlikte kolayca temizlemenizi sağlar. Bununla kalmayıp azami faydayı almak istiyorsanız tam bir gece soğanı kulağınızda bekletin.

Son olarak kulak ile burun arasındaki bağlantıya kadar soğanın olumlu etkileri olacaktır. Kış hastalıklarına karşı koruyacaktır. Aynı zamanda gece burun tıkanıklığı yaşayanların bu doğal yöntemi uygulayarak bu sorunu kolayca çözebilirler. Pahalı burun bantlarına gerek görmeden çözüm bulabilirsiniz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Yatmadan Önce Kulağına Soğan Parçası Koydu; Sabah Uyanınca Çok Şaşırdı!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.