Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Dilde Çatlama Beyazlama Kızarma Ne Anlama Gelmektedir?

16.06.2021
2.175
Dilde Çatlama Beyazlama Kızarma Ne Anlama Gelmektedir?

Hastalıkların pek çok farklı belirtisi bulunur. Hastalıklarda bu uyarıları hastalık başlamadan evvel bu belirtiler başlar. Bu yüzden henüz hastalık oluşmadan önce önlem alarak korunabiriniz. Erken önlem almak için de belirtilere kulak vermemiz gerekmektedir. Yazımızda hastalıklar daha eksiksiz olarak oluşmadan önce dilimizin gösterdiği bazı belirtilere yer vereceğiz.

 

 

 

1. Belirti

Dil üzeri kırmızı renk olarak kaplanmış ve üstünde sarımsı bir çizgi oluşmussa bu genel itibari ile idrar yolu problemlerina belirti olabilir. Sodyum atılımının yetersiz olması nedeniyle vücut ısısı artarak dil bu renge dönüşebilir.

2. Belirti

Dil üzerinde beyazımsı tabaka meydana gelmiş ve şişiklik var ise dindirim problemleri, bağırsak sistemi problemleri ya da stres belirtisi olabilmektedir.

3. Belirti

 

Dil üstünde mor bir renk hakimse dolaşım sistemi problemlerinden şüphe edilebilir. Sigara içiyorsanız da böyle bir durum meydana gelebilir.

4. Belirti

 

 

Dilde çatlamalar var ise mantar sorunu ya da susuz kalmaktan şüphe edilebilir. Ayrıca çok sıcak ya da soğuk gıdaların tüketilmesi de bu etkiye sebep olabilir.

5. Belirti

Solgun ya da renksiz bir dil yorgunluk, stres, B12 eksikliği ya da demir eksikliğinin belirtisi olabilir. Kısa zamanda kan tahlili yapmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda vitamin ve mineral eksikliği de böyle bir etki meydana getirebilir.

Bunlara ilave olarak;

Asidi yüksek gıdaları sık tüketmeyin.
Çok soğuk ya da çok sıcak yemek tüketmeyin.
Meyveyi fazla değil kararında tüketin.Bir yiyecek ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde bilge cafe Diline Bak HASTA OLUP OLMADIGINI ANLA!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.