Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kabızlık Çekiyorsanız Kahvaltıda Tüketin Kabızlık Tarihe Karışacak

Kabızlık Çekiyorsanız Kahvaltıda Tüketin Kabızlık Tarihe Karışacak

Kabızlık Çekiyorsanız Kahvaltıda Tüketin Kabızlık Tarihe Karışacak
Kabızlığı önlemek açısından lifli ve zengin bir beslenmeye bağırsak hareketlerini uyaran besinlerle başlayın. Kabızlık sorunu tuvalete gitmek zor olur ve halsiz, bitkin oluruz enerjimiz ise az olur. Kabızlık bazen yaygındır ve hareketsiz bir hayat stili ile beslenme alışkanlıkları ve ilaçlar ile ilgili olan şeydir. Kronik hale gelince ciddi olur.
Çalışmalar sonucu bayan anatomisini hormonal farklılık stres ve gebelik gibi etkelerin büyük ölçüde etkilediği belirtiliyor. Bu sorundan kaçınmak için önemli şey bağırsak hareketlerini teşvik eden günlük alışkanlıkları izlemek. Kabızlık 2-3 haftadan fazla sürer ise profesyonel ile görüşmelisiniz. Kabızlık iyileştirme için önce kahvaltıda küçük ipuçlarıyla başlamanızı öneriyoruz. Vücudumuz bazı gıdalara daha duyarlıdır ve sindirim hızını arttırmak için uygulayacağımız küçük şeyler vardır.

1. Kabızlık için zeytinyağı ve limon.İlk ipucu kolay ve ucuzdur. Kahvaltıdan önce bir kaşık zeytinyağı ve limon suyu. Bu uygulamayı enteresan yapan şey vücudumuzda biriken zehirli maddeleri atan kuvvetli bir detoks görevini görmesidir.Zeytinyağı sindirimi içeriyi yumuşatır ve dışkının taşınması kolay olur. Zeytinyağı limon ile birleşince bağırsak duvarlarını temizleyerek iyi bir müshil gibi olur.
Malzemeler ve kullanım 5 ml suyun içerisine her sabah yarım çay kaşığı 5 ve 7 g arasında zeytinyağı yarım çay kaşığı da limon suyu Kahvaltıdan önce için yemek için yarım saat bekleyin. Günde 1 çay kaşığından fazla almayın. 2. Yulaf ezmesi veya bütün buğday ekmeği.Süpermarketlerde darı gevreği olduğunu biliyoruz. Lif kabızla savaşması için anahtardır. Marketlerdeki darı gevreğinde çok fazla şeker vardır ve az oranda lif kapsar. Verilen bilgileri iyice okuyun. En iyi alternatif doğal olandır.

Çavdar ekmeği ve Yulaf ezmesi sağlığınız kabızlıktan sakınmak için iyi iki yoldur.
3. Kabızlık için aloe vera.Daha önce çare bulamadıysanız bu çözüm sizin içindir. Kabızlık dışkının kalın bağırsakta uzun zaman kalması sonucu olan gidişattır. Tuvalete çıkamazsanız karın sancısı mide bulantısı gaz sorunu yaşarsınız. Doğal aloe vera içeceği içmek basit bir mucize yaratır. Bir kenara not alın ve çözümü nasıl yapacağınızı öğrenin. Malzemeler 1 tatlı kaşığı kadar aloe vera jeli 15 g 2 adet portakalın suyu Hazırlanışı Önce portakalı sıcakağız Sonra bir tatlı kaşığı aloe vera koyun iyice erimesine izin verin. Portakal yerine limon armut suyu veya ılık su kullanabilirsiniz. Şeker hastalığınız varsa hamileyseniz ya da böbrek problemleri varsa ve troit problemleri yaşamaktaysanız aloea vera almamalısınız.

4. Kefir, laktoz hassasiyeti olan insanlar için probiyotik, sindirim içeceği Kefiri kahvaltılarımız da tercih edelim. Hazmedilebilir ve önemlisi Laktoza hassasiyet varsa kendinizi kötü hissetmezsiniz. Birazcık kefir ile meyveyi karıştırırsak kabızlığı önleyecek iyi bir kahvaltı yapabiliriz. 5. Kabızlık için en iyi meyveler Taze meyve kabızlıktan kurtulmak için iyi bir alternatiftir. Meyve lifinden
faydalanmak için meyve salatası yapmaktan daha iyisi yoktur. Bağırsak hareketlerinizi artıracak en iyi meyvelerin listesi Papaya Armut Çilek Kiraz Ananas Kivi Üzüm kabuğu ve çekirdeği ile İncir Kayısı Kahvaltılarınızı artık böyle yapmanın vakti geldi Ayrıca gün içinde bol bol su tüketmeyi ve diğer öğünlerdede bolca lifli beslenmeyi unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.