Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Limon Diyeti Yaparak Haftada 2 Kilo Verebilirsiniz..

14.06.2021
1.597
Limon Diyeti Yaparak Haftada 2 Kilo Verebilirsiniz..

Limon diyeti yaparak haftada 2 kilogram verebilirsiniz. Limon hem kilogram vermenizi sağlayacak, hem de cildimizi güzelleştirecek. Eğer kilogram vermek istiyorsanız, haftada ortalama olarak 7 000 kalori az almalısınız. Yani hergün bin kaloriden vazgeçmelisiniz.

 

 

Bir hafta yapacağınız bu diyette yağ alımı en aza indiriliyor bu diyette günlük alınan kalori ortalama olarak 1200 kalori civarlarında. Toksinleri limon diyeti yaparak haftada 2 kilogram verebilirsiniz. Limon hem kilogram vermenizi sağlayacak, hem de cildimizi güzelleştirecek.

Eğer kilogram vermek istiyorsanız, haftada ortalama olarak 7 000 kalori az almalısınız. Yani hergün bin kaloriden vazgeçmelisiniz. Bir hafta yapacağınız bu diyette yağ alımı en aza indiriliyor bu diyette günlük alınan kalori ortalama olarak 1200 kalori civarlarında.

Toksinleri attırma özelliğini taşıyor olan limon, vücudun su tutmasını ve dolayısı ile da oluşumunu önlüyor. Üstelik yiyeceklerinize limon kattığınızda günlük olarak almanız gerekli olan C vitaminini de karşılamış olacaksınız. Tabii ki bu diyetin yararları bunlarla sınırlı değil; bir hafta içinde hiç zorlanmadan 2 kilogram verebilirsiniz de!

 

 

SABAH (HER GÜN -7 GÜN İÇİN) : 1 FİNCAN ŞEKERSİZ ÇAY, 2 DİLİM DİYET EKMEK, 1 ÇORBA KAŞIĞI LİMON MARMELATI.
PAZARTESİ ÖĞLE: 2 TATLI KAŞIĞI SIVI YAĞ, 2 TATLI KAŞIĞI PEYNİR VE LİMON SUYU İLE PİŞİRİLMİŞ PİLAV (70 GRAM), KARIŞIK SALATA, 1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI VE 1 LİMON SUYU İLE TATLANDIRILMIŞ YARIM LİMON SUYU İLE TATLANDIRILMIŞ 1 KASE MEYVE SALATASI.
AKŞAM: YAĞSIZ ETLE, YİNE YAĞSIZ OLARAK SADECE LİMON SUYU İLAVE EDİLEREK PİŞİRİLMİŞ KUŞBAŞI ET (120 GRAM), 1 KEPEKLİ SANDVİÇ (VEYA 1 PAKET DİYET BİSKÜVİ), 1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI VE 1 LİMON SUYU İLE PİŞİRİLMİŞ ISPANAK. SALI ÖĞLE: ÜZERİNE BİRAZ ZEYTİNYAĞI VE 1 LİMONUN SUYU GEZDİRİLMİŞ 150 GR FIRINDA BALIK, 1 KEPEKLİ SANDVİÇ (VEYA 1 PAKET DİYET BİSKÜVİ), 1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI VE YARIM LİMONUN SUYUYLA PİŞİRİLMİŞ TAZE FASULYE. AKŞAM: 150 GR TAVUK GÖĞSÜ (1 TATLI KAŞIĞI SIVI YAĞ VE YARIM LİMON SUYU İLE PİŞİRİLMİŞ). YARIM LİMON SUYU VE ÇOK AZ SIVI YAĞ İLE IZGARA EDİLMİŞ DOLMALIK BİBER 1 KEPEKLİ SANDVİÇ (VEYA BİR PAKET DİYET BİSKÜVİ).

ÇARŞAMBA ÖĞLE: YOĞURT VE LİMONLA PİŞİRİLMİŞ 70 GRAM MAKARNA, ZEYTİNYAĞI VE 1 LİMONUN SUYU İLE TATLANDIRILMIŞ KARIŞIK SALATA, YARIM LİMON SUYU VE AZ ŞEKERLE KARIŞTIRILMIŞ BİR KASE ÇİLEK. AKŞAM: MAYDANOZ, YARIM LİMON SUYU İLE PİŞİRİLMİŞ 150 GR AHTAPOT, ZEYTİNYAĞI VE YARIM LİMON SUYUYLA PİŞİRİLMİŞ TAZE FASULYE, 1 KEPEKLİ SANDVİÇ (VEYA BİR PAKET DİYET BİSKÜVİ).

PERŞEMBE ÖĞLE: 40 GR DİL PEYNİRİ, 30 GR DİYET TON BALIĞI, 5 YEŞİL ZEYTİN VE LİMON SUYUYLA HAZIRLANMIŞ SALATA, 1 KEPEKLİ SANDVİÇ (VEYA BİR PAKET DİYET BİSKÜVİ), MUZ VE ÜZÜM DIŞINDAKİ MEYVELER VE YARIM LİMON SUYU İLE HAZIRLANMIŞ MEYVE SALATASI. AKŞAM: LİMONLA VE DOMATESLE TATLANDIRILMIŞ 150 GR PALAMUT, YARIM LİMON VE ÇOK AZ ZEYTİNYAĞI İLE TATLANDIRILMIŞ 150 GRAM SALATA, 2 TANE HAŞLANMIŞ PATATES.
CUMA ÖĞLE: ÇOK AZ SIVI YAĞ VE LİMON SUYU İLE TATLANDIRILMIŞ 120 GR ROSTO, 1 KEPEKLİ SANDVİÇ (VEYA BİR PAKET DİYET BİSKÜVİ), 1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI VE YARIM LİMONUN SUYUYLA PİŞİRİLMİŞ TAZE FASULYE. AKŞAM: 2 TATLI KAŞIĞI SIVI YAĞ, 2 TATLI KAŞIĞI PEYNİR VE LİMON SUYU İLE PİŞİRİLMİŞ PİLAV(70 GR), 120 GR HAŞLANMIŞ ZEYTİNYAĞI VE LİMON SUYU İLE TATLANDIRILMIŞ DİL, LİMON SUYU VE ÇOK AZ ZEYTİNYAĞI İLE TATLANDIRILMIŞ 150 GRAM SALATA.
CUMARTESİ ÖĞLE: LİMON SUYUYLA TATLANDIRILMIŞ 120 GR IZGARA TAVUK, 1 KEPEKLİ SANDVİÇ (VEYA BİR PAKET DİYET BİSKÜVİ), 1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI VE 1 LİMON SUYU İLE PİŞİRİLMİŞ ISPANAK. AKŞAM: 70 GR HAŞLANMIŞ PİRİNÇ, SEBZE, 20 GR PEYNİR, 30 GR DİYET TON BALIĞI, ZEYTİNYAĞI VE LİMON SULU SALATA, MUZ VE ÜZÜM DIŞINDAKİ MEYVELER VE YARIM LİMON SUYU İLE HAZIRLANMIŞ MEYVE SALATASI 1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI İLE TATLANDIRILMIŞ DOMATES SALATASI.
PAZAR ÖĞLE: 70 GR MAKARNAYI PİŞİRİP, RENDELENMİŞ 1 LİMONUN KABUĞU VE SIVI YAĞ İLE TATLANDIRIN. 40 GR KAŞAR PEYNİRİ SERPİN. 1 TATLI KAŞIĞI SIVI YAĞ VE YARIM LİMON SUYU İLE TATLANDIRILMIŞ TAZE FASULYE, 1 PORTAKAL VEYA GREYFURT (C VİTAMİNİ VE ANTİOKSİDAN AÇISINDAN ÇOK ZENGİN). AKŞAM: ÇOK AZ ZEYTİNYAĞI VE LİMONLA TATLANDIRILMIŞ 150 GR FIRINDA PİŞİRİLMİŞ BALIK. 1 KEPEKLİ SANDVİÇ (VEYA BİR PAKET DİYET BİSKÜVİ) 1 TATLI KAŞIĞI SIVI YAĞ VE 1 LİMON SUYU İLE TATLANDIRILMIŞ ISPANAK.Limon diyeti yaparak haftada 2 kilo verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.