Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Evinizde Sürekli Elma Sirkesi Bulundurmanız İçin 7 Neden

14.06.2021
1.394
Evinizde Sürekli Elma Sirkesi Bulundurmanız İçin 7 Neden

ELMA SİRKESİNİN EVDE VE SAĞLIKTA NE GİBİ HARİKALAR YARATTIĞINI HADİ BİRLİKTE GÖRELİM.
1. BOĞAZ AĞRISINA İYİ GELİR

 

Bir dahaki sefere ballı ılık su yerine elma sirkesi içmeyi deneyin.

2. MİDE EKŞİMESİNE İYİ GELİR

Sirke, midenize yediğiniz besinleri parçalamada yardım eder ve daha az mide asidi salgılanır. Birkaç çay kaşığı sirkeyi bir bardak suya ilave edin ve için.

 

 

3. TIKALI BURUNLARI AÇMAYA YARDIMCI OLUR

Eğer burnunuz tıkanırsa, bir bardak suya birkaç çay kaşığı sirke ekleyin ve sonucuna kendiniz şahit olun.

4. KEPEĞİ ÖNLER

Sirkede bulunan asit saç kepeklerini yok etmektedir ve oluşmasını engelliyor. Konsantresi yüksek bir sirkeyi sprey şişesine su ile birlikte koyun ve saçınınıza püskürtün. Saçın tamamına püskürttükten sonra saçınıza havlu sarıp 15 dakika bekletin.

 

 

5. KRAMP GİRMESİNİ ENGELLER

Geceleri bacağınıza sık sık kramp giriyorsa, vücudunuzda yeteri kadar potasyum yok demektir. Elma sirkesinde ise bolca potasyum vardır. 2 çay kaşığı elma sirkesini 1 çay kaşığı bal ile birlikte bir bardak ılık suya ilave edin ve için.

6. TIKANAN BORULARI AÇAR

Lavabo gideri veya mutfak borunuz tıkandığında yapacağınız şey elma sirkesi kullanmak olmalıdır. Bir su bardağı karbonatı iki su bardağı elmalı sirke ile karıştırın ve lavaboya dökün. Lavabonuzda bir yanardağ etkisi göreceksiniz.

7. KIRIŞIK KIYAFETLERİ DÜZLEŞTİRMEYE YARDIMCI OLUR

 

Sirke ile suyu karıştırarak sprey şişesine koyun ve kırışık bölgelere uygulayın. Açık havada kıyafetinizi biraz bekletin ve sonuca siz bile inanamayacaksınız.Evinizde Sürekli Sirke... - Hz. Mevlana ve Özlü Sözler | Facebook

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.