Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

5 Dakikada Baş Ağrısından Kurtaran Yöntem

14.06.2021
2.110
5 Dakikada Baş Ağrısından Kurtaran Yöntem

1.Yöntem ;

 

 

Bir bardak taze sıkılmış limon suyuna 2 çay kaşığı Himalaya tuz koyun ve iyice karıştırın. Daha sonra normal suyla daha çok büyük bir kase içerisine çözelti olacak biçimde ekleyin. İyice karıştırın ve sonra bir kerede için. Tadı iyi değil ama bunu içtikten hemen sonra baş ağrınızın geçtiğini görecek ve bize teşekkür edeceksiniz.

 

2.Yöntem ;

 

 

Limon aromaterapi fonksiyonları sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Bir parça limonu elinizde ovuşturup macun kıvamına getirin ve yüzünüze ve alnınıza sürün.

3.Yöntem;

Yalnızca 5 dakika içinde baş ağrısından kurtulmak için bunu yapın!

Yapılışı:

 

 

İnce bir havlu kullanın ve rulo halinde duracak şekilde katlayın. İki elinizde rulo halindeki havluyu tutun ve alnınıza bastırın. Sonra başınızda boyun ve omuz arkasında olacak biçimde (Resimde göründüğü gibi) bu işlemi hızlı bir şekilde uygulayın. Beş dakika sonunda bağ ağrınızda bir rahatlama ve azalma hissedeceksiniz. Bu teknik kan dolaşımını engelleyen kas gerilimini azaltarak baş ağrısını azaltmaktadır.

 

Günlük Kronik Baş Ağrıları Neden Olur?

Günlük kronik baş ağrıları, yukarda sıralanan ve ikincil grup baş ağrılarına neden olarak gösterilen hastalıkların bir belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Ancak diğer bir olasılık da bu ağrıların birincil gruba dahil, herhangi bir hastalıktan kaynaklanmayan ağrılar olmasıdır. Bu durumda vücudunuz ağrı sinyallerine karşı aşırı tepki vermeye başlamış veya beyninizin ağrıyı bastıran sinyalleri görevini yeteri kadar iyi yapmıyor olabilir.

Başka hastalığa bağlı olmayan ama hergün ortaya çıkan ağrılardan şikayet eden kişilerin çoğunda, çok sık ağrı kesici aldıkları için tekrarlayan baş ağrıları görülür. Ağrı kesiciye alışan vücut, ilaç alınmadığında baş ağrısıyla cevap verir.

 

 

Haftada 3 günden ve ayda 9 kezden fazla ağrı kesici alıyorsanız, günlük baş ağrıları riskiyle karşı karşıyasınız demektir.5 Dakikada Baş Ağrısından Kurtaran Yöntem - YemekEv.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.