Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vertigo Hastalığı İçin Doğal Kür

Vertigo Hastalığı İçin Doğal Kür

VERTİGO HASTALIĞI DOĞAL KÜRLER İLE GEÇEBİLİR!
Vertigo; başın dönmesi, kontrolünüzü kaybetmeniz ve oryantasyon bozukluğu ile adlandırılan, kulağınızın çınlaması, işitme kaybı oluşması, yürümede zorluk çekmeniz, bilincinizin bozulması ve dengenizi kaybetmeniz halidir.

 

 

Vertigo nedir? Öncelikle bunu öğrenelim. Vertigo; başın dönmesi, kontrolünüzü kaybetmeniz ve oryantasyon bozukluğu ile adlandırılan, kulağınızın çınlaması, işitme kaybı oluşması, yürümede zorluk çekmeniz, bilincinizin bozulması ve dengenizi kaybetmeniz halidir. Bu hastalığa vertigo denir.

 

 

Peki bu hastalığa iyi gelen doğal kürler nelerdir? Başınızın dönmesi olarak bilinen vertigo hastalığının en çok rastlanılan sebebi iç kulaktaki mekanik sıkıntıdır. Bu hastalığa portakal tohumu ve kekik ile yapılan bitki çayıyla çare arayabilirsiniz.

 

 

 

İç kulakta dengede durmamızı sağlamakta olan sıvı içerisindeki kristaller vardır ve bu kristaller vücudumuzun pozisyonuna göre şekil alır, dengemiz bu biçimde sağlanır. Vertigodaki belirtiler ise gündelik yaşamı kısıtlayan hadiselerdir. Doğal kürlerle etkisini azaltmak hatta tedavi etmek mümkün oluyor.

 

 

Kekik alternatif tıpta bir hayli fazla kullanılıyor. Kan basıncını düzenler, potasyum-demir-kalsiyum minerallerinin eksikliklerini gidermede etkilidir ve vertigo tedavisinde de kullanılır.

AŞAĞIDA TARİFİ MEVCUT;
Malzemeler

Bir su bardağı su – yarım su bardağı portakal tohumu ve beş dal kurutulmuş kekik.

 

 

Bir bardak suyu demlikte ya da cezvede kaynatın. Kaynayan suyu ocaktan alın ve içerisine kekik dallarını ekleyin, 15 dakika kadar demlensin. Demlenen çayı fincana koyun ve ardından portakal tohumlarını süzgeç ile süzerek içerisine bırakın ve demlemeye bırakın.

NASIL KULLANILIR?
Sabah kalkınca ve akşam uyumadan yarım saat evvel bir bardak için. Bu tedavi bir hafta gibi kısa bir sürede etkisini göstermeye başlayacaktır inşallah.

Kansızlıktan oluşan vertigo için uzmanlar kırmızı et ve sığır karaciğeri önermekte. Bu hastaların demir içeren yiyecekler yemesi gerekiyor. Kereviz ile ıspanak sıkça yenebilir. Kırmızı pancarı da haşlayıp suyunu tüketebilirler.

Kulak sebebiyle oluşan vertigoda da karayılan otu denilen bitkinin çayı içilebilir. On gram karayılan otu bir su bardağına koyulur ve 4-5 dakika kaynatılır, hafif soğuduktan sonra içilebilir.

Bu kürleri doktorunuza sormadan kullanmamanız çok daha iyi olur. Sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.