Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu hızlı yağ yakıcı kür tarifi

13.06.2021
3.021
Saracoglu hızlı yağ yakıcı kür tarifi

Zayıflamak için bir çok farklı kür ve tarif yer almaktadır. Bu gıdaları en önemli ortak özelliği metabolizmayı hızlandırmasıdır. Hızlanan metabolizma daha çok enerji ister ve belli süre sonra bu enerjiyi vücuttaki yağlardan elde etmeye çalışır. Yazımızda zencefilin yararlı etkileri ile en hızlı biçimde zayıflamaya yardımcı hızlı yağ yakan saracoglu kür tarifini sizler için ekledik.

Zencefilin yararları nelerdir?
Zencefil yalnızca zayıflamaya değil vücut açısından pek çok yararı mevcuttur. Kan şekerini dengelemede ciddi etkileri vardır. Bununla beraber vücuttaki toksinlerin atılması için tüketebilecek en yararlı gıdaların başında yer almaktadır. Mide rahatsızlıklarını önler. Kış hastalıklarına karşı korur. Kışın ayak ve ellerin aşırı üşümesini önlemeye yardımcı olur. Kalp krizi ve damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur. Bu yararlı etkileri ile yalnızca zayıflamak için genel vücut sağlığı için de tüketilebilecek besinlerdendir.

Vücuttan Ödem ve Şişkinliği atar.
Zayıflamaya en önemi etkisi de vücutta hücre içinde biriken lüzumsuz sıvının atılmasına yardımcı olur. Bu sayede şişkinlik ve lüzumsuz kiloları da yok etmiş olursunuz. Ödem ve şişkinlik vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir ve kötü bir görüntüye sebep olur.

Hızlı zayıflamak için zencefil kürü tarifi
Malzemeler:

1 yemek kaşığı ince doğranmış taze zencefil
Yarım limon
3-4 adet nane yaprağı
1 litre su

 

Öncelikle suyu ve zencefilleri bir kabın içerisinde 20 dakika kadar kaynatacağız. Bu süreçte suyun rengi bulanıklaştığı an zencefilin özü suya karışmış demektir. Sonrasında ılımaya bırakır ve üstüne naneleri atın ve yarım limonu sıkın. 10 dakika kadar bekledikten sonra artık kürümüz hazırdır.

Sabah uyandığınız anda ve gece uyumadan önce 1 çay bardağı içmeniz yeterli olacaktır. Zencefil acı bir tada sahiptir. Bu yüzden tadını beğenmeseniz bile zorla içebilirsiniz. Faydalı etkileri bakıldığı zaman buna değeceğini düşünüyoruz.Bir yiyecek ve şunu diyen bir yazı 'BU SUYU İÇENİN VÜCUDUNDA YAĞ KALMAZ İŞTE TARİFİ Detaylar Hikayemizde' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.