Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Karaciğer Temizliği İçin Kuru Üzüm Suyu Kullanın

13.06.2021
3.435
Karaciğer Temizliği İçin Kuru Üzüm Suyu Kullanın

Kuru üzümün yararlarını hiç duymuş muydunuz? Kuru üzüm özellikle daha sağlıklı bir karaciğer için beslenmenize muhteşem bir ektir. Biz yazılarımızda genel olarak karaciğerinizi arındırmak ve güçlendirmek için basit ve doğal tedaviler tavsiye ediyoruz ve bugün sizlere muhteşem sonuçlar vermesi garanti olan bir tedaviden bahsedeceğiz.

 

 

Peki kuru üzüm suyunun arkasında yatan büyük sır nedir? Kuru üzüm suyu kan dolaşımınızı daha etkili biçimde temizlemeye yardım edecek, karaciğerde bulunan özel biyokimyasal işlemleri uyarır.

Kuru üzüm suyunun yararları yoğun olarak, sizin de bildiğiniz üzere, üzümlerin kendinden gelmektedir. Bu tedaviyi dört gün arka arkaya uygularsanız, sindiriminizin kolaylaştığını ve daha çok enerjiniz olduğunu fark edeceksiniz. Bu fırsatı gerçekten kaçırmak ister miydiniz?

Kuru üzüm suyunun yararlarının ne olduğunu biliyor musunuz?
Doktorlar genel olarak kalbiniz için, kötü kolesterolden kurtulmak, trigliserit seviyenizi düşürmek ve kabızlığı veya mide bulantısını engellemek için sabahları kuru üzüm yemenizi önerir.

 

 

Kuru üzüm doğal vitamin ve mineral kaynağıdır, ama bu faydalar kuru üzümlerin içinde bekletildiği suyu tüketirseniz katbekat artar. Bunun nedeni ise üzümün şeker içeriğinin düşmesidir ve bu sayede karaciğeriniz için muhteşem bir doğal tedavi elde etmiş olursunuz.

 

Size şimdi bunun nasıl olduğunu açıklayalım!
DOĞAL ANTİOKSİDAN KAYNAĞI
Kuru üzümlerin en iyi doğal antioksidan kaynaklarından biri olduğunu hatırlamak önemlidir. Kuru üzümün sizi serbest radikallere karşı koruyup hastalıklara karşı savunmanızı güçlendiren biyoflavonoid yönünden zengin bir meyve olan üzümlerin kurutulmasıyla elde edildiklerini de hatırlayalım.

Kuru üzümler ve kuru üzüm suyu alışılmış olarak çeşitli kalp ve karaciğer hastalıklarının meydana gelmesini engellemek için kullanılıyor. Bu bilgi de hatırlamaya değer.

 

 

VÜCUDUN DETOKSUNA YARDIMCI OLUR
Bildiğiniz gibi, hem karaciğer hem böbrekler, vücutta biriken ve sonunda sizi hasta eden toksinleri ve ağır metalleri atarak kanınızı temizleyen hayati organlardır. Ancak bazen bu önemli işlevler çok fazla yağlı yiyecek yemekten günlük olumsuz alışkanlıklara kadar yanlış beslenme opsiyonları ile kısıtlanmaktadır.

En az ayda bir defa dört gün üst üste kuru üzüm suyu içmek karaciğerinizin özellikle temizlenme bakımından işlevlerini çok daha iyi yerine getirmesine yardım edecek ve kendinizi ağır hissettiğiniz ya da sindiriminizin yavaşlayıp ağrılı olduğu zamanlarda yararlarını hissedeceksiniz.

SİNDİRİME DESTEK OLUR
Kuru üzüm suyu içmek kan dolaşımını arındırmak ve karaciğerin fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlamak amacıyla basit ama etkili bir yoldur ve hemde sindiriminizi de sağlıklı şekle getirir. Mide asitlerinin ayrılmasını teşvik ederek yemeğinizi çok daha iyi sindirmenize ve besin maddelerinin emilmesine yardımcı olur. Siz de bu yararları kuru üzüm suyu rutininize başladıktan 2 gün sonra fark etmeye başlayacaksınız.

Kuru üzüm suyu nasıl yapılır?
Malzemeler: 2 bardak su (400 ml), 150 gram kuru üzüm

Hazırlanışı: Öncelikle, kuru üzümlerinizi dikkatli bir şekilde seçmenizi öneriyoruz. Çok parlak olanları seçmeyin; çünkü parıltıları doğal değildir ve esasında onları daha güzel göstermek için uygulanmakta olan kimyasal işlemlerin sonucudur. Rengi daha koyu olan ve ne çok sert ne çok yumuşak olan kuru üzümleri tercih edin. Temiz olmalarına özen gösterin.

 

 

Kuru üzümleri yıkayıp bir kenara ayırın.

İki bardak suyu kaynatın. İçine kuru üzümleri atın ve 20 dakika boyunca yavaşça kaynatın. Çok basit. Ama üzümlerin geceden bu su içinde ıslatılmaları gerektiğinden işiniz bu kadarla bitmiyor.

Ertesi sabah, kuru üzümlerin suyunu süzün ve bu leziz suyu bir kez daha ısıtın. Suyu tercihinize göre sıcak ya da ılık içebilirsiniz, fakat en önemlisi aç karna içmeniz. Ardından kahvaltıdan önce 30 ile 35 dakika kadar bekleyin.

İdeal olarak bunu arka arkaya birkaç gün tekrar etmeniz ve ertesi sabah uyanır uyanmaz kuru üzüm suyunuz içecek şekilde geceden hazırlamanız gerekmektedir.

Bu rutini en az dört gün takip etmeyi unutmayın. Her zaman rengi en koyu üzümleri seçin ve sağlığınıza zarar verebilecek herhangi bir işlemden geçmemiş olanları seçin. Organik kuru üzüm alın ya da kimyasallara veya böcek ilaçlarına maruz kalmamış olanları almaya özen gösterin.

Bu tedaviyi ayda bir kez kullanabilirsiniz; hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktadır. En enteresan olan nokta ise normalde kuru üzümlerde bolca bulunan şekeri bu sayede almıyor olmanız. Aynı zamanda yağ oranı düşük olan ve çok miktarda taze sebze meyve içeren bir beslenme de uygularsanız, genel itibari ile sağlıklı bir karaciğere sahip olacaksınız ve kuru üzüm suyu da rutininizin muhteşem bir tamamlayıcısı olacak.Kuru Üzüm Suyu ile Karaciğerinizi Temizleyin! | Hayat Bilgileri | Beslenme, Kuru  üzüm, Gıda

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.