Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

tam açılma

tam açılma

1 Haziran’da başlayan kademeli normalleşme süreci kapsamında cumartesi yasağı kaldırılmış ve sokağa çıkma kısıtlaması saatleri ise 22.00’ye çekilmişti.

 

Öte yandan kafe ve restoranlar da bazı kurallar çerçevesinde açılmıştı. Yapılan açıklamada; kademeli normalleşme tedbirlerinin haziran ayı boyunca geçerli olacağı duyurulmuştu. Bu gelişmelerle beraber vakaların gün geçtikçe düşmesi ve aşılamanın hızlanması, “Temmuz ayında tam açılma olur mu?” sorularını akıllara getirmişti.

 

TAM AÇILMA BEKLEYENLERE KÖTÜ HABER

 

Vatandaşlar, havaların da ısınmasıyla beraber temmuz ayında açılma beklerken gazeteci Candaş Tolga Işık Twitter hesabından dikkati çeken açıklama yaptı. Kabine üyeleriyle konuştuğunu dile getiren Işık, açılmanın ağustos da olacağını belirtti.

 

Candaş Tolga Işık paylaşımında şu ifadeleri kullandı: Konuştuğum kabine üyelerindeki genel eğilim; haziran sonu yasakları önce gece 00.00’a uzatmak ve pazarı açmak arkasından da ağustos da bütünüyle kaldırmak. Kararın son hali bakanlar kuruludaki değerlendirmede netleşecek ama görünen o ki temmuzda da yasaklar -bir biçimde- devam. Aşılamada belli bir noktaya geldikten sonra Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı özellikle son baharda kapalı mekanlara girmek isteyenlere bir takım kriterler (aşı veya hastalık geçirmiş olmak gibi…) belirlemek üzere çalışıyor. Detaylara ulaşıp teyit edince yazacağım.Bir 1 kişi, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'Yukarı Kaydır Tam Açılma BEKLEYENLERE KÖTÜ HABER DETAYLAR İÇİN YUKARI KAYDİRIN' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.