Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Estetik ve botoks yaptırmadan karbonat kullanarak 10 yaş daha genç görünün!

Estetik ve botoks yaptırmadan karbonat kullanarak 10 yaş daha genç görünün!

Güzelliğinizi yalnızca para harcayarak ortaya çıkaramazsınız. Bu yazımızda sizlere güzelliğinizi ucuz ve etkili bir biçimde ortaya çıkarmak için karbonatı nasıl kullanacağınız hakkında önerilerde bulunacağız. İşte karbonatı mutfak dolabınızdan çıkararak görünümünüzü canlandırmak için kullanabileceğiniz altın öneriler.

 

 

Her evin dolabında bulunan karbonat pek çok faydaya sahiptir. Karbonat yalnızca yemek pişirmek için değil, diğer pek çok şey için de kullanmak mümkündür. Mesela ev işleri, güzellik ve sağlık üstünde de pozitif bir etkisi vardır. Bugün size karbonatın güzellik ve cilt bakımı için yararlarından bahsedeceğiz. Karbonatı kullanarak, gerçekte olduğunuzdan 10 yaş daha genç görüneceksin.

 

Karbonatın cilt bakımı ve güzellik için 8 yararı
İşte karbonatın sivilceleri gidermeden, kırışıklıkları azaltmaya ve yüz cildini sıkılaştırmaya kadar yararları;

 

Dişleri beyazlatır:

Karbonat ve hidrojen peroksit karışımı kullanarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın ve daha sonra durulayın. Bu yöntemi haftada bir kullanmak yeterlidir.

 

Sivilceleri giderir:

Kabartma tozu özellikle siyah noktaların ve aknelerin giderilmesinde etkilidir. Kabartma tozunu su ile karıştırın, akneye yatkın bölgelere uygulayın ve kuruyunca ılık su ile yıkayın.

 

Cildi yumuşatır:

Kabartma tozu cildi yumuşatır. Biraz karbonatı sıvı sabun ve su ile karıştırın, ellerinize ve vücudunuza ince bir tabaka uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından ılık su ile iyice durulayın. Bu cildinizi yumuşatacak ve parlatacaktır.

Hoş olmayan kokuları bastırır:

 

Küveti su ile doldurun ve bir bardak karbonatı küvetinizdeki suya ekleyin. Bu, ağız kokusunu ve bakterileri ortadan kaldıracaktır. Bu banyoyu haftada iki kez yapın.

Ağız kokusunu giderir:

Nefesin kötü mü kokuyor? Sabah ve akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı karbonat ekleyin ve bu karışım ile gargara yapın.

Tırnakları güçlendirir:

Tırnaklarınız kırılgansa ve kolayca kırılıyorsa 3: 1 oranında karbonat suyla karıştırıp tırnaklarınıza sürün.

Saçları besler ve kuvvetlendirir:

 

Şampuan ve saç kremi kullansanız bile, saç derinizi düzgün bir biçimde temizleyemeyebilir ve besleyemeyebilirsiniz. Saç derinizi temizlemek ve saçlarınızı beslemek için karbonatı deneyin. Ayda bir saçınıza karbonat ile masaj yapın ve su ile durulayın. Saç derisinin “pH” dengesini, alkali ve asit miktarını dengeleyerek saçın dökülmesini önler ve daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

 

Aşırı terlemeyi önler:

Kimyasal içermeyen bir deodorant kullanmak istiyorsanız karbonat kullanmanız öneri edilir. Banyodan sonra, terlemeyi azaltmak ve kokuları bastırmak için koltuk altlarınıza biraz karbonat sürün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.