Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bilimsel Araştırma Sonucu En Faydalı Bitkisel Gıdalar

12.06.2021
1.698
Bilimsel Araştırma Sonucu En Faydalı Bitkisel Gıdalar

1: Zeytinyağı

Yapılan araştırmalar neticesinde 1. Sıraya zeytin yağını koyuyoruz. Değerli yağ asitleri sayesinde vücuda yararları bir hayli fazla. Kalp ve damar sağlığı bakımından yararları ile beraber kalp krizi riskini en aza indiren yağlar içerisinde yer alır. Eklem problemlerini gidermek için de çok etkilidir. Bol bol tüketmenizi öneriyoruz.

 

 

 

2: Kabak Çekirdeği

 

İçeriğindeki kıymetli besin maddeleri ile en yararlı gıdalar içerisinde yer alır. Özellikle demir içeren nadir bitkisel gıdalardandır. Ayrıca bağırsak problemleri için de tüketilebilecek yararlı gıdalar arasındadır.

 

 

 

3: Pazı

Tadını pek hoşunuza gitmese de sevmeye çalışın çünkü yeşil bitkiler arasında en yararlı bitkilerin başında yer alır. Antioksidan içeriği bir hayli fazladır. Yalnızca bu etkisi ile kanser ve tümör hücrelerinin oluşumunu engeller. Serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

 

 

 

4: Kırmızı Pancar

 

Değerli likopen içeriği ve yüksek vitamin oranı ile yararlı sebzeler içerisinde yer alır. Lezzeti ve rengiyle sofrayı süsleyen bu bitkiyi bol bol tüketin. Salatanızdan yemeklerinizden eksik etmeyin.

 

 

 

 

5: Maydanoz

Yaz ve kış daima tüketilmesi gerekli olan sebzelerin başında yer almaktadır. Yüksek vitamin içeriği hastalıklardan korur. Antioksidan etkisi de yaşlılık etkilerine karşı korumaktadır. Bu yüzden daima bol bol tüketmenizi öneriyoruz.

 

 

 

6: Tere

Yüksek antioksidan ve vitamin içeriği ile tereyi bol bol tüketin. Tadı biraz acı olması antioksidan etkisinin yüksek olduğuna işarettir. Çocuklarınıza torunlarınıza da yedirin, sevdirin.

 

 

7: Yeşil Soğan

Değerli vitamin ve antioksidan etkisi ile yeşil soğanı da fazlaca tüketmeniz gerekir. Özellikle kış hastalıklarına karşı olumlu etkileri ile sizi hastalıklardan koruyacaktır.

 

 

8: Pul Biber

Metabolizmayı hızlandıran etkisi ile zayıflamanıza yardımcı olan pul biberi yemeklerinizden eksik etmemeniz gerekmektedir. Özellikle soğuk günlerde sizi hastalıklardan koruyacak olan ne önemli baharatlar arasında bulunmaktadır.

 

 

9: Reyhan

Yüksek antioksidan içeriği ile cildi gençleştirmede çok ciddi etkileri vardır. Adını pek bilmesek de yararı çok. Genç ve kuvvetli kalmak için reyhanı bol bol tüketmenizi öneriyoruz.

 

 

10: Sarımsak

Zayıflamak ilk sırada olmak üzere vücutta toksinleri atan doğal bir antibiyotiktir. Yaz kış daima yemeklerden eksik etmeyin. Hastalıklardan korunmak için sarımsağı bol bol tüketin.

Yapılan araştırmalar neticesinde bu gıdalar ilk 10 sıraya girmiştir. Bütün sebzeler yararlı olduğunu unutmamakla beraber yazımızdaki listeyi daha sık tüketmenizi önermekteyiz.Bir yiyecek ve şunu diyen bir yazı 'Bilim İnsanları 1000 Besin Arasından Seçti Vücut en çok bu besine ihtiyaç duyuyor Detaylar Hikayemizde Vücudun İhtiyaç Duyduğu En Önemli 15 Besin' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.