Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

11.06.2021
1.110
Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma sirkesi bilindiği gibi bir hayli daha sağlıklı olan elma dan yapılmaktadır. Elma sirkesinin çok uzun senelerden beri bir çok hastalığın tedavi edilmesinde kullanılmıştır. Elma sirkesinin hastalıkların tedavisi,cilt rahatsızlıkları,gıda gibi bir çok alanda kullanılıyor. Fakat dikkat edilmesi gerekli olan husus ise elma sirkesinin organik ve doğal olmasıdır. Elma sirkesinin bütün yararlarını görebilmek içinde doğal elma sirkesi kullanılmalıdır. tabi ki elma sirkesinin bir çok yararı bulunur. Bu yazımızda sizler için elma sirkesinin faydalarını araştırdık. Buyurun bir göz atalım.

Elma Sirkesinin Faydaları

-Bakterilerin ölmesini sağlar. Elma sirkesi bir hayli iyi bir temizlik aracıdır ve bu özelliğinden dolayı uzun zamanlardan beri hijyen için kullanılıyor. Bunun yanında siğil,bit,mantar,kulak enfeksiyonları gibi rahatsızlıkların tedavisi içinde kullanılıyor.

-Elma sirkesi doğal bir yüz temizleme aracıdır. Yüzde sivilcelerin oluşmasını engeller. Özellikle cilt bakımına değer veren bireyler için sirkenin suyla karıştırıldığı şekliyle yüze uygulandığında sivilcelerin geçmesine yardımcı olur. Tabi bilimsel bir kanıtı yoktur ancak fertlerin bir hayli kullandığı bir yoldur.

–Kan şekerinin düşmesine yardımcı olur ve diyabete karşı savaşan bireyler için kullanılması öneri edilir. Özellikle Tip 2 diyabet hastaları için kan şekeri seviyesini dengelemiş olduğu düşünülmüştür. Fakat ilaç kullanan diyabet hastaları için evvela doktora müracat etmeleri önerilmektedir.

 

-Bireyde tokluk hissinin oluşmasını sağlar ve kilogram vermede yardımcıdır. Bununla birlikte göbek çevresinde yağlanmanın azalmasını sağlar ve bel çevresinde incelmeye yardımcı olur.

-Kalp rahatsızlıkları riskinin azalmasına yardımcı olur ve kolesterolün düşmesini sağlar.Pek çok hayvan üstünde yapılan araştırmalar sonucunda kalp damar rahatsızlıkları açısından olumlu etkileri olduğu görülmüştür.

 

 

-Kanser hastalığına karşı olumlu etkileri bulunur. Elma sirkesinin bu yararına kesin kanıtlanmış olmasa da yapılan araştırmalar ve pek çok gözlem eşliğinde kanserli hücre üstünde iyileştirici özelliği olduğu düşünülmektedir.

-Çağımızın en muzdarip olduğu sorun migren ve baş ağrısı.Şiddetli baş ağrısı ve migren sorunu bulunan bireyler için bu rahatsızlık çekilmez çile haline gelmiştir.Bazen saatlerce bu ağrı devam eder.İşte size doğal bir çözüm.Migren ağrısı için elma sirkesi yine tedavi amaçlı bir çok kişi tarafından kullanılıyor. Tabi ki diğer risk ve faktörlere karşı (alerji,var olan hastalıklar ve vücutta meydana gelebilecek etkiler) evvela profesyonel bir doktora başvurmak gerekir.

-Vücudumuzun toksinlerden arındırılmasına yardımcı olmaktadır. Elma sirkesi vücudun pH seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur.

–Saçların daha parlak ve ışıltılı görünmesine yardımcı olur. Saçları ve saç diplerini temizler. Saçlarınızın daha hızlı uzamasına ve daha yumuşak olmasına yardımcı olur. Kepeğe karşıda azalmayı sağlamış olduğu düşülmektedir.

–Dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Elma sirkesini düzenli bir biçimde dişlerinize sürüp duruladığınız da lekelerin azalmış olduğunu fark edeceksiniz.

-Elma sirkesi mide asit dengesini sağlamış olduğundan reflüye iyi gelmektedir.

-Vücudun pH dengesinin korunmasına yardımcı olur.

-Güneşten dolayı oluşan yanıklar ve ciltte oluşan tahrişe karşı iyi gelmektedir.

-Meyve ve sebzelerin zararlı mikroorganizmlardan korunmasına yardımcı olur.Bir örnek verecek olursak 3 bardak suyla 1 bardak sirke karıştırılarak meyve-sebzeler yıkanıp temizlenebilir.

-Gıdaların daha uzun süre bozulmadan korunabilmesine yardımcı olur.

-Kas ağrılarına iyi gelmektedir.

-Gut hastalığına iyi gelmektedir.

-Kan basıncını düzenler,kişiye enerji verir.

-Kan dolaşımını arttırır varislerin yok olmasına yardımcı olur.

-Yorgunluk ve uykusuzluk yaşayanların yatmadan önce sirkeli su içmeleri faydalı olur.

-Elma sirkesi suyla kaynatıldıktan sonra buharı baş ağrısı,astım ve cilt lekeleri gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

-Bal ile karıştırılan sirkeli su hergün düzenli ilaçlanma tüketilirse kilogram vermeye yardımcı olur.

-Mide üzerine sirkeli bez konursa mide bulantısı ve kusma sorunu giderilmiş olur.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı koruma sağlar.

Sağlıkla kalın..Bir 1 kişi, yiyecek ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde SağlıkHaberleri. Elma Sirkesinin Düzenli Kullanımı İçin 21 Neden!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.