Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saraçoğlu Kas ve Kemikleri Güçlendiren Kür

10.06.2021
5.679
Saraçoğlu Kas ve Kemikleri Güçlendiren Kür

Merhaba sevgili okurlarım. Günümüzde yediğimiz besinlerden dolayı kas ve kemiklerin ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri yeterli oranda alamamaktayız. Bu yüzden küçük yaşlarda da görülmüş olduğu gibi yetişkinlerde de kas ve kemiklerde güçsüzlük olabilmektedir.

 

 

 

Kas ve kemikleri güçlendirmek için kürü uygulamanın yanında yapmanız gerekenlerin ilki, düzenli bir biçimde vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri almak ikincisi ise, düzeli bir biçimde egzersiz yapmak. Bunları yaptıktan sonra desteklemek açısından bu kürü uygulayabilirsiniz.

Saraçoğlu’ndan kas ve kemikleri güçlendiren kür tarifi :

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı testere dişli aslan parçası
1 tatlı kaşığı çoban çantası
1,5 su bardağı su
Hazırlanışı:

1,5 bardak suyu bir kabın içerisine koyun. Üzerine 1 tatlı kaşığı testere dişli aslan perçesini ve 1 tatlı kaşığı çoban çantasını ekleyin. Kısık ateşte yaklaşık 10 dk kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıyınca yemeklerden 2 saat sonra kadar 1 bardak tüketebilirsiniz. Bu kürü 1 ay boyunca devam ettirin ve ara bir süre ara verin. 2,5-3 ay sonra tekrar kürü kullanmaya başlayın. Günlük ve taze olarak tüketmeye özen gösterin.

 

Testere dişli aslan parçası:

Birçok ülkede ‘kadın bitkisi’ olarak anılmaktadır. Çünkü kadın hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Özellikle dağlık bölgeler de yetişen, binden fazla çeşidi olan bir bitkidir. Güneş ışınlarını sever fakat direk şekilde aldığı zaman zarar gören bir bitkidir. Raf ömrü kısa bir bitkidir.

 

 

İshal sorunlarına iyi gelmektedir. Sindirim sorunlarınız var ise testere dişli aslan pençesi birebirdir.
Yaprakları üstünde bulunan su damlacıkları çil sorunlarına iyi gelmektedir.
Adet düzensizliğine iyi gelir.
Demir eksikliği olan kişilerin özellikle tüketmesi gerekir.
İltihaplı yaralara iyi gelmektedir.
Çoban çantası:

Turpgiller familyasından olan çoban çantası çorak arazilerde kendi kendine yetişebilen bir bitkidir. Kalp biçiminde yaprakları olan çoban çantası her derde deva olarak bilinmektedir. Halk arasında çıngıraklı ot olarak bulunur. Hem kuraklığa hem de soğuğa dayanabilen bir bitkidir.

Burun kanamaları ilk sırada olmak üzere vücudun farklı yerlerinde meydana gelen kanamalara çok iyi gelir. Kanamaları durdurur.
Sindirim sorunları yaşayanların çoban çantası tüketmeleri öneri edilmektedir.
Adet dönemindeki sancılara iyi gelir. Adet düzensizliklerine iyi gelir.
Çoban çantası çayı, ağız ve boğaz ağrısını yaşadığınızda demleyip içtiğinizde kısa bir süre içinde iyileştiğini göreceksiniz.
İçerisinde bulundurduğu potasyum sayesinde başta akciğer ve böbrek dahil olmak üzere pek çok hastalığa iyi gelmektedir.
İki bitkide ülkemizde yetişmektedir. Bu yüzden aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bitkilerdir.

Bir yiyecek ve şunu diyen bir yazı 'Osteoporozlu Kemik Sağlıklı Kemik BITKILOG Detaylar Hikayemizde KADINLARDA KEMİK ERİMESİNİ Ã–NLEYEN BESİN' görseli olabilir

Sağlıklı günler dilerim.. Gıda Müh. Merve CEBE

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.