Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Diyabet İçin Meşe Palamudu Kürünün Faydaları Nelerdir?

09.06.2021
1.732
Saracoglu Diyabet İçin Meşe Palamudu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Merhaba sevgili okurlarımız. Bugün sizlere şeker hastalığından kurtaracak harika tariften bahsedeceğiz.

 

 

Meşe ağacı, meşe palamudu nedir?

Üç yüzden fazla türü olan meşe ağacı, kayıngiller familyasına bağlıdır. Meşe palamudunun yaklaşık on sekiz çeşidi ülkemizde bulunur. Eski zamanda meşe palamutları hayvan yemi olarak kullanıldı. Bununla beraber çağımızda yüksek protein içermesinden dolayı insan sağlığında da kullanılmaya başladı.

Meşe palamudu şeker hastalığı için gelecek temin ediyor. Çörek otuyla karıştırılıp ezildiğinde tüketildiği takdirde diyabet hastaları için şifa olacaktır.

Meşe palamudunun yararları

Az öncede belirttiğimiz gibi şeker hastaları için vazgeçilmez bir şifa kaynağıdır. Aynı zamanda mikrop öldürücüdür. Çayını demleyip çayını içtiğiniz takdirde boğaz, karaciğer iltihaplarını önler.

 

Egzamayı önler.

İshal durumunun önüne geçer. Bağırsak hastalıklarını çözer.

 

 

Frengiyi önler. Basur hastalarına iyi gelir. Kanamayı durdurma özelliğine sahiptir.

Meşe palamudu çayı nasıl hazırlanır?

Sekiz adet palamudu alın ve kestane çizer gibi çizin. Daha sonra yaklaşık 1-1.5 litre kaynar suyun içerisine koyun. Bir saat demlenmeye bırakın. Daha sonra çayınız hazır kıvama gelecektir. Gün içerisinde tüketin. Bal yardımı ile tadını değiştirebilirsiniz.

Meşe palamudu hastalıklarda nasıl kullanılır?

İshali kesmek için hazırladığınız çayı içebilirsiniz.

Kavurup, toz haline getirdikten sonra 4 gramı 1 bardak su içerisinde 5 dakika kaynatıp içildiği takdirde bel gevşekliğini, frengiyi ve bağırsak sorunlarını önler.

Hazırladığınız çayı pamuk yardımı ile hemoroidli bölgeye sürebilirsiniz.

Diyabet Şeker Hastalığı için nasıl kullanılır?

Yarım litre suyun içine yedi sekiz adet meşe palamudunu üzerini çizerek atın ve on beş dakika kadar kaynatın. Daha sonra karışımı süzün ve bir ay boyunca hergün tüketin. Bir ayın sonunda 1 hafta ara verin. Özellikle akşam yemeklerinden önce bir bardak tüketmeye özen gösterin.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Şeker Hastalarına Bu Mucize Derman Oluyor..! Detaylar Hikayemizde organik -doklorum Mikropları Öldürücü Özelliği Vardır..! Egzema ve Hemoridi bitirir... Frengiyi önler. Basur hastalığı için birebir!..' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.