Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Karaciğer Yağlanması İçin Kür Tarifi

Saracoglu Karaciğer Yağlanması İçin Kür Tarifi

Karaciğer yağlanması son dönemde ülkemizde sıkça rastlanılan sorunlar arasında bulunmaktadır. Bunun en büyük nedeni arasında hareketsizlik ve beslenme şeklidir. Yağlı gıdaların tüketimi, unlu gıdaların sık tüketilmesi en büyük etkenler arasındadır.

Bunlarla beraber alkol tüketimi ve sigara tüketimi de karaciğer yağlanmasına sebep olur. Karaciğer yağlanması oluşması durumunda ise kilogram alımı kaçınılmazdır. Çünkü vücut yağı, şekeri parçalamakta zorlanır. Toksinlerin dışarı atılması zorlanır. Sindirim enzimlerinin üretimi yavaşlar. Tüm bu nedenlerden dolayı da kilogram alımı gerçekleşir.

Aynı zamanda karaciğer yağlanması toksinlerin parçalanmasını da engeller. Örnek olarak ilacın yan etkilerini karaciğer tarafından tolere edilir. Eğer karaciğer yağlanması var ise bunun yan etkileri de vücutta kalır.

Tüm bu etkenlerden dolayı karaciğer yağlanmasından korunmamız gerekiyor. Beslenmenize dikkat ederek, spor yaparak ve vermiş olduğumuz bu kür tarifi ile bu sorunu esasında çok basit bir biçimde çözebilirsiniz.

Saracoglu Karaciğer Yağlanması İçin Kür Tarifi
1 su bardağı zeytinyağı
10 diş sarımsak
1 kaşık taze rendelenmiş zencefil
Tüm malzemeleri karıştırıp rendeleyin. Sarımsakları iyice ezin ve yine zencefili de iyi bir biçimde ezin. 1 gün beklettikten sonra bardağı 3 e bölün ve her gece uyumadan önce 3 de birlik kısmını için. bir hafta ara verdikten sonra yine bu küre devam edin.

 

Unlu ve şekerli gıdalardan uzak durup, belirli bir süre spor ya da yürüyüş yapıp bu kürü uyguladıktan sonra karaciğer yağlanmasını 1 ay gibi kısa bir süre içinde kökünden yok edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gerekli olan en önemli nokta sabırdır. Gün içinde hiç bir şekerli ürünü tüketmemeniz gerekiyor. Bu sayede kür etkisini gösterecektir.

Bir 2 kişi ve şunu diyen bir yazı 'BİTKİLOG. Karaciğer Yağlanmasını En Aza İndiren ve Kilo Verdiren 3 Günlük Kür OKUMAK İÇİN EKRANI YUKARI KAYDIR' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.