Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Fit Bir Göbek İçin Bu 10 Şeyden Kesinlikle Kaçının!

08.06.2021
1.121
Fit Bir Göbek İçin Bu 10 Şeyden Kesinlikle Kaçının!

Facebook Twitter Pinterest E-Posta ile paylaş Yazdır
Hepimiz düz bir karına sahip olmak istiyoruz, fakat abdominal yağın başa çıkılması en zor olan şey olduğunu biliyor musunuz? Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmeye çalışıyorsunuz, fakat aynada görünür sonuçlar görmüyorsunuz. İnatçı karın yağı hâlâ orada ve görünüşe göre bir yere gitmeyi planlamıyor. Bu inlemeler size tanıdık geliyorsa, Sizin için kaçınmanız gerekli olan 10 şeyi açıklıyoruz

 

1. ALKOLLÜ İÇECEKLERDEN KAÇININ
Bazı alkollü içecekler kalori açısından zengindir, fakat kalori burda ana faktör değil. Alkol tüketimi iştahınızı arttırır ve beyninizin doygunluk duygusundan sorumlu olan kısmını karıştırır . Dolayısıyla ne kadar tok olursanız olun, bir şişe bira içtiğinizde, genelde bir atıştırmalıkla biraya eşlik edersiniz, öyle değil mi?

2. MEŞRUBATLARI BIRAKIN
Bunu daima duyuyoruz, ama bu alışkanlığı bırakmak hala çok zor. Ancak eğer gerçekten karın yağından kurtulmak istersen meşrubat içmeyi bırakmalısın. Bu düşük kalorili içecekler bile metabolizmayı yavaşlatır ve vücudunuzu yağ kazanmaya teşvik eder.

3. SAKIZ ALMAYIN

 

Sakız çiğnediğiniz zaman, beyniniz, midenize gelen bir yemeğe hazır olması için sinyaller gönderir. Ayrıca sakız, mide asidinin aşırı üretimini tetikler ve bunun neticesinde aç hissedersiniz.

4. DÜŞÜK SODYUMLU GIDALAR TÜKETİN.
Unutmayın: Özellikle yüksek tansiyonunuz var ise şeker ve tuz az miktarlarla sınırlandırılmalıdır. Yüksek sodyum gıdaları sağlığınız için zararlı değildir, hemde vücudunuzdaki yağları etkin bir biçimde kaybetmenizi önleyen sıvıları da tutar.

5. FAST FOOD’A ELVEDA DEYİN
Fast foodun çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilecek çok fazla kalori içerdiği bir sır değil, ama bu sebep sizi yemekten vazgeçirmek için yeteri kadar inandırıcı değil ise, unutmamak için göbeğinizden kesinlikle sorumlu olduğunu kendinize devamlı hatırlatın.

6. MAYONEZ Mİ DEDİ BİRİ?
Mayonez ve mayonezli salatalara hayran iseniz, bu pansuman malzemesinin en az % 80 yağ içerdiğini bilmelisiniz . En iyi seçenek, Mayonez yerine sebze püresi ya da doğal domates ezmesi ilave etmektir.

 

7.KIZARTMALARA “HAYIR” DEYİN

Bu yemeği sevdiğiniz kadar, kızartmalardan olabildiğince çabuk vazgeçmelisiniz. Kızarmış patates, tıpkı diğer kızarmış yiyecekler gibi, doymuş yağ emici bir sünger gibidir . İster inanın ister inanmayın, fakat doymuş yağlar esasında beyin işlevini etkiliyor, 1 patates yediğinizde net bir biçimde ne kadar doydoğunuzu düşünemiyorsunuz. Sonuç olarak, fark etmeden 30 kadar patates dilimi yiyebiliyorsunuz.

8. ARTIK DONDURMA YOK
Bu çok açık, değil mi? Şeker içeriği zengin gıdalar kaçınılmaz olarak vücudunuzdaki en zararlı yağ olan karın yağına dönüşür .

9. SİZİ ŞİŞİREN YİYECEKLERİ YEMEYİN
Hiç etkilenmeyen insanlar bile bağırsak gazlarını ya da karnını rahatsız eden gıdalar sebebiyle bir hayli karmaşık dış görünüme sahip olabilirler. Bu sizin için bir sorunsa, yalnızca bu yiyeceklerden kaçının ve sindiriminizi hızlandıran iyi bir egzersiz rutini planlayın.

10.ÜSTÜNDE “ŞEKERSİZ” YAZAN GIDALARA ALDANMAYIN

 

Örneğin, polialkoller gibi şekersiz ikame maddeleri içeren gıdalar, yalnızca şeker hastalığı olan insanlar için etkilidir. Bu şekersiz ürünler hala göbeğinizin oluşmasına katkıda bulunmaktadır.Fit Bir Göbek İçin Bu 10 Şeyden Kesinlikle Kaçının! – Nefis Lezzetler  Sitesi | Doğal tedaviler, Sağlık, Reçete

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.