Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Çamaşır Makinesine 2 Kaşık Şeker Eklerseniz

Çamaşır Makinesine 2 Kaşık Şeker Eklerseniz

BEYAZ TÜL PERDELERİNİZİ YIKARKEN
Perde ve tüllerinizin ilk günkü beyazlıklarına kavuşmasını istiyorsanız, yıkama suyunun içerisine iki yemek kaşığı toz şeker ekleyin. Beyazlıklarına hayret edeceksiniz..

 

 

1. Karbonat: Deterjan gözüne 2 çorba kaşığı karbonat koyun ve normal yıkama ayarlarında çalıştırın. İsterseniz karbonatı yıkama esnasında da atabilirsiniz. Perdenizin normal yıkadığınız dan daha değişik bir şekilde temizlediğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Evde karbonatınız yoksa üzülmeyin, karbonat yerine kabartma tozu’da kullanabilirsiniz.

2. Bulaşık Makinesi Deterjanı: Bilmeyenleriniz buna hiç anlam veremeyebilirler, ancak bulaşık makinesi detarjanının perdelerde vermiş olduğu etkiyi görenler ve bu yolla perdelerini beyazlatanlar bir hayli fazla! Fakat şu ayrıntısı da geçmek istemiyorum ki bulaşık makinesi detarjanı kullananlardan bazıları, bulaşık makinesi detarjanının kireçleri çözme özelliğinden dolayı bu yöntemi kullandıklarında, çamaşır makinelerinde ki kirecin sökülmesi sebebiyle kirecin perdelerine yapıştığını belirtmişlerdi. Bu ayrıntısı atlamayalım ki dogru bilgiler ile yolumuzu devam edelim.

 

Ben bulaşık makinesi detarjanını kullandım ve bir hayli beğendim. Kireçlerin sökülüp perdeme yapışması gibi bir durum söz konusu olmadı, ancak sizde olmayacağı manasına gelmez. Bu sebeple başta uyarmak istedim. Bu sorunu yaşamakta olan beş parmağı geçmese de daha sonra vermiş olduğumuz bilgilerden dolayı sorun yaşayıp bunu söylememişlerdi demenizi istemediğimden bu ayrıntısı da ekledim, gerisi size kalmış.. Tableti direk çamaşırların arasına koyarak yıkamayı gerçekleştirebilirsiniz.

3. Şeker: 2,3 adet küp şekeri yine çamaşırlarınızın arasına katarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

4. Sirke: Sirkenin temizlik anlamında pek çok yerde kullanıldığını bilmeyeniniz yoktur. Fakat perdelerde kullanmak hiç aklınıza gelmemişti değil mi? Bir miktar Sirkeyi detarjan gözüne koyun ve sonucu gözlerinizle görün.

5. Soda: Sodayı kullanma yöntemi biraz uğraştırıcı olsa da sonuç mükemmel oluyor. Perdeyi koyabileceğiniz tarzda bir kabınızın olması gerekmektedir, daha sonra üstünü geçeçek kadar su koyuyor ve sodayı üstüne boşaltıyorsunuz. 1 gün boyunca beklettikten sonra perdenizi normal olarak yıkıyorsunuz ve sonuç mükemmel! Bir bayan soda yöntemini denediğinde; Perdemi yeni yıkamıştım, makineden alır almaz geniş bir kovanın içersine tekrar attım su ve sodayı ekleyip 1 gün beklettim. Sonuca ulaştığımda gözlerime inanamadım demişti.

 

Daha yeni yıkadığı perdesinin geride bıraktığı kirli suyu görünce gözlerine inanamıştı. Bu sebeple bu yöntemi de denemenizi öneri ederim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.