Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Yiyeceği Sakın Tüketmeyin

08.06.2021
3.562
Bu Yiyeceği Sakın Tüketmeyin

Bazı besinlerin yararı saymakla bitmezken bazı besinlerinse yanlış tüketimi onlarca hastalığı yanı sıra getiriyor.

 

Uzmanların açıklamalarına göre, doğru pişirme tekniği kullanılmayan besinler ciddi kronik hastalıklara hatta ölüme sebebiyet verebiliyor. Peki, hangi besinleri tüketirken dikkatli olmak gerekmektedir? İşte doğru biçimde ya da miktarda yenmediğinde adeta zehir saçan besinler…

Dünyanın en kötü kokan meyvesi” diye bilinen durian bu oldürücü yiyeceklerden biri. Nitekim durianın en fazla tüketildiği ülkelerden bir tanesi olan Endonezya’da böyle bir olay yaşandı. Yüksek tansiyon hastası olduğu bildirilen bir kişi, 500 gramdan fazla durian tükettikten sonra kan basıncındaki yükselmenin damarlarında yırtılmaya neden olması ile hayatını kaybetti. Çok fazla durian tüketimi sebebiyle olen kişilerin pek çok örneği bulunuyor.

 

Dünyanın en acı biberi olarak bilinen Ejderha Nefesi de oldürücü yiyeceklerden. Bugüne kadar hiç kimse bu biberi yemeyi denemiş değil fakat uzmanlar Ejderha Nefesi’nin içerisindeki kapsaisin miktarının yiyen kişinin hava yolunu tıkayıp anafilaktik ş-oka girmesine neden olabileceğini belirtiyor.

 

Dünyanın en acı biberi olarak bilinen Ejderha Nefesi de oldürücü yiyeceklerden. Bugüne kadar hiç kimse bu biberi yemeyi denemiş değil fakat uzmanlar Ejderha Nefesi’nin içerisindeki kapsaisin miktarının yiyen kişinin hava yolunu tıkayıp anafilaktik şoka girmesine neden olabileceğini belirtiyor.
Japonya’da fugu diye bilinen zehirli balon balığı, doğru biçimde hazırlanmazsa yiyenleri zehirleyip oldürme riskine sahip. Ancak özel lisanslı şeflerin hazırlayabildiği fugu’nun farklı türlerinde zehir keseleri farklı yerlerde bulunuyor.

 

Acı bademi çiğ yediğinizde aldığınız siyanür miktarı da sizi çok fazla endişelendirmesin. CDC’ye göre bademden zehirlenmek için çok fazla miktarda yemeniz gerekmektedir.Bir yiyecek ve şunu diyen bir yazı 'SABAHOE UZMANLAR UYARDI! SAKIN TÜKETMEYİN 30 FARKLI HASTALIĞA SEBEP OLUYOR' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.