Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İstenmeyen Tüylere ve Cilt Lekelerine Karşı Kür Tarifi

07.06.2021
2.658
İstenmeyen Tüylere ve Cilt Lekelerine Karşı Kür Tarifi

Merhaba sevgili okurlarımız. Yüzümüz en önem vermiş olduğumuz bölgemizdir. Buradaki tüylenmeler sarı sarı çene ve bölgesindekiler ise siyah renkli tüyler olabiliyor. Genetik bir durum olan bu tüylenmeler hormonlardan kaynaklı da olabilir. Yüzümüz en hassas ve direkt insanlarla temas kurduğumuz bölgemiz olduğundan daha önem veririz ve her ürünü uygulamayız.

Güzellik göreceli bir kavram olsa da, herkes güzelleşme uğruna servetler harcamaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni son dönemlerde özellikle estetik operasyonlar ve lazer işlemleridir. Lazer uygulamalar etkili sonuçlar elde edilse de yan etkiler olması da söz konusudur. Doğru ve iyi bir lazer ekipmanı değil ise kahverengi lekelenmelere ve sivilceli bir görünüme sebep olabilir.

Herhangi bir sebepten dolayı, güneş yanıkları ve yanlış uygulamalar sonucu % oluşan lekelere ve tüylenmelere doğal bitkiler ile doğal karışımın detaylarına bakalım.

İstenmeyen Tüylere ve Kahverengi Lekelere Karşı Kür Tarifi

Malzemeler:

1 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı
Yarım bardak sıcak su
1 yemek kaşığı jelatin
1 yemek kaşığı portakal unu
Hazırlanışı:

Bir kap içine tüm malzemeleri hindistan cevizi yağı hariç koyun ve üzerine kaynar sıcak suyu ağır ağır ilave ederek karıştırın. Homojen ve tüm malzemelerin birbiri ile karışmasını sağlamak amacıyla ağır ağır suyu eklemeye ve devamlı karıştırmaya dikkat edin. Tüm malzemelerin birbiri ile iç içe geçtiğine emin olduktan sonra ilk sıcağının geçmesini bekleyin ve hindistan cevizi yağını ekleyip yine karıştırın.

Zerdeçal yüz tonunun her yerini birbiri ile eşitlemeyi sağlayacaktır.

İstenmeyen Tüyler için Peeling;

Malzemeler:

2 kesme şeker
1 tatlı kaşığı kahve telvesi
1 tatlı kaşığı kuşburnu yağı (zeytinyağı, hindistan cevizi yağı da olabilir)
Hazırlanışı:

Bir kap içerisinde kesme şeker ve kahve telvesini ekleyip karıştırın. Şekerler ezildikten sonra üzerine kuşburnu yağı ya da zeytinyağı ya da cildinize iyi gelen bir yağı ekleyip iyice karıştırın.

İlgilini çekebilir Ayakları Sıcak Suda Bekletmenin Yararları
Tüyler için öncelikle peeling olanı temizleyip kuraladığınız yüzünüz eliniz ya da hangi bölgenize uygulamak istiyorsanız o bölgeye uygulayın ve 25 dk. Bekletin. Ardından yıkayın ve kürü aynı şekilde dairesel hareketler ile arzu ettiğiniz bölgeye sürün. Kür zerdeçal sayesinde renk tonunuzu eşitler jelatin ise, gerdirme işini sağlayarak arzu ettiğiniz yerin daha sıkı olmasını sağlayacaktır.

Bu ürünlerden herhangi birine alerjenik durumunuz var ise kullanmamanızı öneri ederim.

Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Kahverengi lekeler, siğiller ve diğer cilt sorunlarından bu mucizevi karışımlar ile kurtulun!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.