Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Diz ağrılarını iyileştiriyor! Kemikleri ve eklemleri yeniden doğmuş gibi yapıyor!

Diz ağrılarını iyileştiriyor! Kemikleri ve eklemleri yeniden doğmuş gibi yapıyor!

Eklem ağrıları tedavisi konusunda çok sık uygulanmakta olan ve çağımızda tercih edilen limon kabuğu kürü, bu ağrıları kalıcı olarak dindirmenizde aktif bir rol oynamaktadır.
Kolay hazırlanabilen ve aktardan temin edeceğiniz malzemeler ile kullanımına başlayacağınız bu kürün hazırlanma aşamasını adım adım sizlere sunuyoruz.

 

Eklem ağrıları günümüzün en çok karşılaşılan rahatsızlıkları arasında bulunmaktadır. Hayat fonksiyonlarını eksiksiz olarak etkilemese de, ağrılı süreçleri nedeniyle kişinin gündelik işlerinden tam verim almasına engel olur.

 

Büyük eklemler olarak isimlendirilen bilek, omuz, bel ya da boyun, diz eklemleri gibi bölgeler de meydana gelen rahatsızlıklar bir hayli önemli ve muhakkak surette dikkat edilmesi gerekli olan rahatsızlıkların başında gelmektedir. Eklem ağrıları tedavisi ile ilgili herhangi bir müdahale yapılmadığı taktirde ağrılar zamanla artmaya başlar ve sizlerin hayat standartlarını olumsuz etkiler.

 

Eklem ağrılarının belirtisi ise ilk etapta zaman zaman gözlemlenmekle birlikte, zamanla şiddetini ve sıklığını arttırmaktadır.

Bunun beraberinde diğer belirtileri;Kişide hareket bozuklukları sorunu ortaya çıkar.Eklemlerde şişlik ve sertlik gibi problemler meydana gelir. Hareketlerde beceriksizlikler kendisini ön plana çıkarır.

Eklem ağrıları için bitkisel kür!

Şimdi gelelim limon kabuğu kürüne;

 

Doğal sızma zeytinyağı

2 adet büyük organik limon

Okaliptüs yaprakları

Kapaklı bir kavanoz

Temiz sargı bezi

 

Limon kabuklarını soyun ve bir kavanoz içine koyun. Daha sonrasında kabukları bütünüyle kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin. İçerisine okaliptüs yapraklarını koyun. Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve karışımı 2 hafta (14 gün) bekletin. 2 hafta geçtikten sonra karışımı sargı bezinin üzerine dökün ve ağrı olan bölgelere yerleştirin. Her gece bu tedaviyi uygulayarak hem ağrılarınızdan kurtulabilir, hem de uyurken cildinize işlemesine imkan tanıyabilirsiniz.

DİĞER TEDAVİ YÖNTEMLERİ!
Eklem ağrıları tedavisinde kullanılacak olan pek çok yöntem mevcuttur. Bunlar arasında ise uzun senelerden bu yana limon tedavisi olarak isimlendirilen ve üst kısımda kürüyle alakalı bilgiler ulaştırdığımız tedavi yöntemi mevcut. Ek olarak sizlere eklem ağrılarınızı dindirecek ve kalıcı çözümler ulaştıracak bazı yöntem ve tedavi süreçlerinden de bahsedeceğiz.

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ:

Genel olarak bu tedavi yöntemi Eklem ağrıları tedavisi hususunda çok sık tercih edilir. 2 farklı yöntem olarak kullanılıyor. Geleneksel akupunktur olarak isimlendirilen tedavi yönteminin beraberinde şok tedavisi olarak da tercih edilir. Eklem ağrılarının şiddeti ve durumlarına göre değişim gösteren bu 2 tedavi yöntemi için en net kararı yine hekimler vermektedir.

KAPLICA TEDAVİSİ:
Ülkemizde kaplıcalar, Eklem ağrıları tedavisi adı altında çok sık tercih edilen bir yöntem olarak görülmektedir. İçerisinde yer alan ısı ve mineral sularının etkisiyle birlikte eklem ağrılarına iyi geldiği bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Kaplıcaların içerisinde yer alan basıncın etkisiyle birlikte eklem ağrılarının bütünüyle ortadan kaldırıldığı gözlemlenmiştir. Türkiye’de birkaç farklı bölgede kaplıcaları görmek ve bulmak mümkün!

Dizleri iyileştiriyor! Kemikleri ve eklemleri yeniden doğmuş gibi yapıyor!  - | Sağlık, Doğal sağlık, Sağlıklı yaşam tarzı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.