Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yatak Odasında Doğal Olarak Havayı Temizleme Yöntemi

05.06.2021
824
Yatak Odasında Doğal Olarak Havayı Temizleme Yöntemi

Uyku genel itibari ile 6 ile 10 saat arasında kişiden kişiye göre değişen bir aktivitedir. Bakıldığı zaman ciddi anlamda çok uzun bir süredir. Bu esnada hareket olmaz, havalandırma olmaz ya da herhangi bir aktivite olmaz. Bu nedenden ötürü saatler boyunca aynı havayı solumaktayız.

Yakın zamanda yapılan araştırmalarda astım, bronşit, burun tıkanıklığı gibi bazı problemlerin temelinde uzun vadeli havasız ortamda kalmak yer almakta. İşte bunun en büyük etkeni de gece uyku esnasında olmaktadır. Çünkü ortalama 8 saat boyunca hava almayan ortamda aynı havayı solumaktayız.

Gece uykudan uyanıp odayı havalandırmadığımız için havayı temizleyen bazı uygulamalar önemlidir. Şimdi yazımızda limon ve tuz karışımının etkilerine göz atacağız.

Malzemeler:

2 adet limon
1 avuç kaya tuzu
Kolay yapılan bu uygulamada 2 adet limonu parçalara ayırıp üzere 1 avuç kaya tuzunu serpin. Bunu odanızın bir köşesinde koyun. Bu karışım;

Havanızı doğal bir biçimde temizleyen doğal bir karışım olur.
Astım, bronşit gibi problemlerin oluşumu önlenir.
Gece boyu rahat nefes almanızı sağlar.
Horlamayı önlemeye yardımcı olur.

Sabah daha dinç bir biçimde uyanmanıza yardımcı olur.
Kötü kokuları engeller.
Gece boyu balgam birikimini aza indirir.
Burun tıkanıklığını önler
Bu etkenlerden ötürü bu karışımı muhakkak uygulamanızı öneriyoruz. 1 haftalık kısa bir uygulama dahi nasıl fark ettirdiğini göreceksiniz.

Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde Sağlık Haberleri. Neden Her Gece Yatağınızın Yanına Dörde Çizilmiş Limon Koymalısınız?' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.