Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yeni gelen bir haber

Yeni gelen bir haber

Koronavirüs herkesin bildiği gibi Çin de yayılmış ve bütün dünyayı etkisi altına almıştı. Yeni gelen bir haber ise Çin dünyayı bir kere daha panik etti.

 

Gelen son dakika bilgisine göre: Çin’de ilk kez bir insanda kuş gribi görülmüştür. H10N3 kuş gribi teşhisi ilk defa bir insana konulmuştur. Ayrıca bu insan yine Çinlidir.

Jiangsu eyaletinde görülen olay Dünya da panik yarattı. 41 yaşlarındaki bir adamda H10N3 kuş gribi virüsü görüldü. Yetkililer bu kişinin virüse yakalandığını doğrulamıştır. Ayrıca bu kişinin virüse nasıl ve hangi nedenlerle yakalandığı henüz bilinmemektedir.

Medya bu kişinin sağlığını da yakından takip etmektedir. Çinli yetkililer kişinin durumunun stabil olduğunu bildirmiştir. Ayrıca hastaneden taburcu olmasında bir sakınca olmadığını dile getirmiştir.
Çin de daha önce bu virüsten çok sayıda insan hayatını kaybetmişti. 2017 yılında 300 kişi hayatını kaybetmişti. Her ne kadar 300 kişi ölse de insanlar arasında hastalık yayılmamıştır.Bir şunu diyen bir yazı 'AMAN DiKKAT! ÇİN'DE YENİ VİRÜS ÇIKTI! İLK KEZ BİR İNSANDA GÖRÜLDÜ PANIK YAŞANMAYA BAŞLADI!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.