Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

KEMİK ERİMESİ OLANLAR BU MUHTEŞEM REÇETEYİ DENEMELİ!

04.06.2021
2.053
KEMİK ERİMESİ OLANLAR BU MUHTEŞEM REÇETEYİ DENEMELİ!

Yumurta kabuğu eskiden önemsiz bir çöp olarak nitelendirilirdi ve çöpe giderdi. Ancak sonradan yapılan araştırmalar yumurtanın en büyük faydasının kabuğu olduğunu ortaya çıkardı.

 

Yumurta kabuğu kürünün en büyük yararlarından bazıları ise kemik yapısını güçlendirici etkileri, dişleri güçlendirici etkileridir.

 

Kemik Erimesine Karşı Yumurta Kabuğu Kürü Tarifi:
* Yumurta kabuğunun mikrobunun tam manası ile kırılabilmesi için evvela çok iyi şekilde haşlamak gerekmektedir.

 

 

* Haşlanan yumurtamızın kabuğunu soyuyoruz ve ardındna üstündeki zarı da alıyoruz. Yumurta kabuğunun zarı da en az kabuğu kadar yararlıdır ve kalsiyum açısından zengindir.

* Yumurta kabuğu kürü için gereken yumurta kabukları ve zarı blender içerisinde toz haline gelinceye kadar parçalıyoruz. Çok iyi şekilde parçalanmadığı taktirde yerken çıtır çıtır bir ses oluşturacak ve bu hoş olmayacaktır. Bu sebeple besinlerin içerisinde hissetmeden tüketebilmek için toz haline gelebilmesi gerekiyor.

 

 

* Toz haline gelmiş olan yumurta kürü sek şekilde 1 çay kaşığı kadar yenir. Yumurta kabuğu tozunun ardından meyve suyu içebilirsiniz. Tozu, süt ve saf meyve suyu ile beraber tüketildiğinde etkileşime geçer ve yararları artar. Dilerseniz limon suyu da koyabilirsiniz.

* Özellikle sabah kahvaltıdan önce ya da akşam yemekleriyle beraber tüketildiğinde çok yararlı olduğu tespit edilmiştir.20 Yaş Üzerindeki Her Kadın Bunu Dinlemeli – Kemik Erimesi Reçetesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.