Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kan Şekerinizmi Düştü? Kan Şekerini Dengeleyen Kür Tarifi

Kan Şekerinizmi Düştü? Kan Şekerini Dengeleyen Kür Tarifi

Kandaki şeker seviyeleri çok yüksek olduğunda ve vücut pankreasta yeterli insülin üretmede başarısız olduğunda ya da üretilen insülin işlevini yerine getirmediğinde düzgün kullanamazsa ortaya çıkan bir durumdur. Bu durum “insülin direnci” olarak da bilinir.

 

Şeker hastalığının kesin ve kesin bir tedavisi olmasa da, yine de yönetilebilir durumda. Bazı ilaçlarla ya da daha sağlıklı şeker seviyelerini koruyan doğal ilaçlarla kontrol altında tutulabilir.

 

Diyabet, dünya genelinde 380 milyondan fazla hastası olan oldukça sık görülen bir durumdur. Dünya Sağlık Örgütü tarafından tahmin edildiği gibi, bu sayı 2030’a kadar iki katına çıkacak. Diyabet göğüs kanseri ve AIDS’den daha fazla hayat alacak ve Amerikada 3 dakikada 1 kişi diyabet oluyor. Dahası, körlük, felç, böbrek yetmezliği, kalp rahatsızlığı ve diğer hastalıkların başlangıç sebebi oluyor.

 

Diyabet tüm vücut fonksiyonlarını en yüksek düzeyde tutmak için, daha sağlıklı kan şekeri seviyenizi korumanız gerekir. Bu sebeple, daha sağlıklı bir diyet izlemeniz ve ihtiyaç duyduğunuzda doğal ilaçların kullanılması gerekir.

 

DOĞAL İLAÇ TARİFİ
İÇİNDEKİLER
300 G KEREVİZ

6 LİMON

 

YAPILIŞI
Kereviz kökünü iyice yıkayın, rendeleyin ve bir emaye tencereye koyun. Tencereye 6 limon suyu ilave edin. Üzerini kapatacak kadar su ile doldurun. Tencereyi kapatın ve kaynayınca altını kısın. Kerevizler piştiğinde, tencereyi ocaktan alın. Karışım bütünüyle soğuyunca kadar bekletin. Karışımı bir cam kavanoz içerisine döküp kapatın ve buzdolabında saklayın

KULLANIM
Kahvaltı yapılamadan yarım saat önce karışık bir çorba kaşığı al. Doktorlar için bu miktar 2 ay boyunca yeterli olacağını, bundan sonrasında kan şekeri seviyeleri normalleşeceğini söylüyorlar. Bol bol kereviz yemeklerini yemenizi öneriyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.