Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Et Beni Siğil Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir Önlenir

04.06.2021
2.942
Et Beni Siğil Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir Önlenir

Cilt lekeleri, et beni,siğil gibi küçük lekeler küçük fleplerin büyümesiyle oluşan iyi huylu bir cilt büyümesi türüdür. Tıbbi olarak tedavileri mevcuttur, fakat bazen bunu sigorta karşılamaz bazen de ameliyat olmak istemeyiz.Ancak birazdan belirteceğimiz yöntemlerle bu lekeleri doğal olarak kimyasal kullanmadan tedavi edebileceksiniz.Bu sayede ameliyata gerek kalmadan bu lekelerden kurtulabileceksiniz.

1: E Vitamini

E vitamini yağı losyonuna 2 hafta boyunca günde 2 kez uygulayarak cilt lekelerini uzaklaştırabilirsiniz. Bunun yanında E vitamini losyonuna sarımsak ezip bununla beraber sürerek bir süre bekletirseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

2 : İncir Sütü

 

İncir sütü ve incir kökü suyu alkali bir yapı ihtiva ettiği için ciltteki asit dengesini dengelemek için kullanılacak olan gıdalardan birisidir. Sütü ve incir kökü suyunu ezerek çıkardıktan sonra günde 4 kere uygulamak lekeleri azaltmada etkili olacaktır.

3 : Zencefil

 

Taze zencefilleri dilimleyip ya da rendeleyip lekeli bölgeye sürdükten sonra biraz bekletilmesi lekelerin azalmasında etkili olacaktır.

4 : Çemen Tohumu

 

Aktarlardan kolayca bulabileceğiniz çemen tohumlarını gece su ile ıslatıp sabah aç karnında bu suyu süzdükten sonra içerek lekelerin uzaklaşmasında etkili olmaktadır.

 

5: Çay Ağacı Yağı

 

Küçük bir pamuğu su ile ıslatıp suyu sıkın. Sonra pamuğun üstüne 3-4 damla çay ağacı yağından damlatın ya da dairesel hareketler halinde lekeli bölgeye uygulayın. 1 -2 haftalık süre sonunda lekelerin ağır ağır uzaklaştığını göreceksiniz. Çay ayağı yağı bulunması biraz zor olabilir. Bazı web siteleri satmaktadır. Güvenilir sitelerden alışveriş yaparak çay ağacı yağına ulaşabilirsiniz.

6 : Hint yağı

 

Hint yağını lekeyi bölgeye masaj biçiminde uygulayın ve bir bant ya da pamuk ile sarıp bekleyin. Bu işlemi leke kaybolana kadar 2 hafta boyunca deneyin. Hint yağının kokusu biraz kötü gelebilir. Buna çare olarak narenciye yağı ekleyebilir ya da nemlendirici kremlere hint yağı katarak lekeli bölgeye uygulayabilirsiniz.

7 : Elma Sirkesi

Elma sirkesi cilt lekeleri için uy etkili gıdalardan birisidir. Hem ucuz, hem ulaşılması kolay ürün olarak öneri etmekteyiz. Elma sirkesini lekeli bölgeye pamuk yardımı ile sürüp 2 -4 hafta boyunca hergün uygulamanızı öneri ederiz.Sirke uyguladıktan sonra ufak bir yanma hissi meydana gelebilir. Lekelerin uzaklaşması için buna dayanmak zorundasınız.

8 : Limon Suyu

 

Limon suyu cilt lekelerinin deriden ayrılmasını sağlayacak sitrik asit mevcuttur. Pamuk yardımı ile taze sıkılmış limon suyunu lekeli bölgeye sürün ve kuruyana kadar bekleyin.Uygulamaya devam ettikçe cilt üzerinde baz değişiklikler olacaktır. 2 hafta boyunca uygulayın ve sabırlı olun. Lekenin bir anda uzaklaşması beklenemez.

9 : Kekik Yağı

Antibakteriyel ve antiseptik etkisi bakımında kekik yağı lekeler üstünde bir hayli etkilidir. Dikkat edilmesi gerekli olan nkta kekik yağı göz ve çevresine kesinlikle sürülmemelidir. Tahrişe sebep olabilir. Çok etkili bir yağ olduğu için gözlere zarar verebilir.Kekik yağını seyreltmek için 4-5 damla hindistan ceviz yağının yanına 2-3 damla kekik yağı damlatarak kullanmanızı öneri ederiz. Aksi taktirde bölgeyi tahriş edebilir.

Değerli takipçilerimiz bu lekelerden uzaklaşmak için mümkün bir hayli sabırlı olmalısınız. Bir anda lekelerin kaybolmasını beklemeyin. Ortalama 2-3 hafta bu yöntemlerden birini uygulamak lekelerin uzaklaşması için yararlı olacaktır. Yazıyı yararlı gördüyseniz paylaşmanızı rica ederiz. Mutlu ve daha sağlıklı günlere…Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde Sapik Laberiers Siğilleri Anında Geçiren Doğal Yöntemler' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.