Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Zerdeçallı Süt Kürü Faydaları Nelerdir?

01.06.2021
2.160
Saracoglu Zerdeçallı Süt Kürü Faydaları Nelerdir?

Merhaba sevgili okurlarım. Dünyaya gelişimizden itibaren öncelikle tanıştığımız yiyecek süttür. Gelişimimize ve sağlığımıza pek çok yararı bulunan süt tek başına olduğu gibi başka yararlı yiyeceklerle tüketilmesi halinde daha yararlı hale gelebilmektedir.

Zerdeçal antibiyotik bakımından süt ise mineral bakımından zengin gıdalardır. Dolayısıyla ikisi bir arada tüketildiği zaman pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Kısaca saracoglu zerdaçallı süt kürünün iyi geldiği hastalıklara bakalım:

Zerdeçallı Sütün İyi Geldiği Rahatsızlıklar:

Solunum yolu hastalıklarına iyi gelir:

Zerdeçal bronşit ve astım gibi rahatsızlıklara iyi gelmesi ile bilinmektedir. İyi bir antioksidan kaynağı olduğundan boğazda ve ağız içinde meydana gelebilecek bakterilerin oluşmasını ve gelişmesini engelleyerek hastalanmanızı önler. Günlük almamız gerekli olan mineral ihtiyacını ve almamız gerekli olan minerallerin çoğunu sütten alabilmekteyiz. Zerdeçallı süt hem antioksidan bakımından aynı zamanda mineral zenginliği bakımından iyi bir kaynaktır .

Bazı kanser hastalıklarına iyi gelmektedir:

X
Yapılan araştırmalar neticesinde zerdeçalın meme kanseri ve cilt kanserine iyi geldiği ortaya konmuştur. Güçlü anti- oksidanlar sayesinde kanser hücrelerinin gelişmesine ve kemoterapinin açabileceği yan etkilerin giderilmesine yardımcı olur.

Eklem ağrılarına iyi gelir:

Eklem ağrılarınız var ise zerdeçallı süt iyi bir çözüm olacaktır. Zerdeçallı süt eklemlerin gerginliğini yok ederek daha esnek ve kıvrak bir biçimde hareket etmenizi sağlar. Sütteki mineral sayesinde kemik ağrılarına da iyi gelmektedir.

Sindirim problemlerina iyi gelmektedir:

Mideyi rahatlatarak şişkinlik ya da hazımsızlık problemlerinız var ise bu rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirim sorunu rahatsızlıklarına iyi gelir. Böylece kilogram vermenize de yardımcı olur. Ayrıca adet rahatsızlıklarına da iyi geldiği biliniyor.

Uykunuzu düzene koyar:

Uyku problemleri yaşamaktaysanız ya da gece boyunca rahat bir uyku süreciniz yoksa gün içinde daha agresif ve yorgun olmanıza neden olabilmektedir. Zerdeçallı süt, uyku problemlerinizi gidermeye çalışarak daha rahat bir biçimde uykuya dalmanızı ve gece boyunca da rahat bir biçimde uyumanıza yardımcı olur.

Zerdeçallı Sütün Hazırlanışı:

Malzemeler:

1 fincan süt
yarımdan biraz az zerdeçal macunu
1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı (isteğe bağlı)
Hazırlanışı:

Sütü ve zerdaçalı cezve içine koyun ve kaynamaya bırakın. Zerdeçalın süte tam karışması için ocaktayken karıştırın. Kaynadıktan sonra bal ekleyip tüketebilirsiniz.

Zerdeçallı Sütün Yararları:

Solunum yolu hastalıklarına iyi gelmektedir.
Cilt lekelerine iyi gelir.
Karaciğer yağlanmasına iyi gelir.
Kanın vücuttan atılmasını sağlar.
Sindirim sistemine iyi gelir.
Sağlıklı günler dilerim..Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde BEYNİ KORUYAN Organik Yaşam organik Koçu Bundan Daha Etkili KARIŞIM BULAMAZSINIZ..! Damarlardaki Pıhtılaşmayı Önleyip ÖMRÜ UZATAN MUCİZE KÜR..!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.