Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Hızlı Zayıflatan Öz Tavsiyeleri ve Diyet Kürü Tarifi

01.06.2021
1.873
Saracoglu Hızlı Zayıflatan Öz Tavsiyeleri ve Diyet Kürü Tarifi

Göbek eritme ve zayıflama konusunda bir çok farklı diyet mevcuttur. Yazımızda ünlü doktor Öz hocamızdan metabolizma hızlandırıcı ve zayıflamaya yardımcı öneriler ve diyet kür tarifine yer vereceğiz.
1: Yağlara Dikkat
Genel olarak sıvı yağlar ve bitkisel yağlar tüketmeye özen gösterin. Margarinden kesinlikle uzak durun. Kızartma yağlarından da uzak durun. Trans yağlardan uzak durmanız gerekmektedir.

2: Sebzeyi Eksik Etmeyin
Farklı renkli pek çok sebzeyi bol bol tüketin. Sebzelerde yer alan vitaminler ve flavonoidler hormonların dengelenmesine yardımcı olur. Bu da vücudun dengesi için son derece önemlidir.

3: Bağırsaklarınızı Temizleyin
Sindirim sistemi son derece önemlidir. Bağırsak sistemini hızlandırmalı toksinlerin vücuttan atılımı en hızlı biçimde olmalıdır. Bu yüzden acı biber, zencefil gibi gıdaları daha sık tüketmenizi öneriyoruz.

4: Karaciğer Yağlanmasını Önleyin.
X
Karaciğer enzim kontrolü için son derece önemlidir. Bu yüzden karaciğer yağlanmasını önlemeye dikkat etmemiz gerekmektedir. Bunun içi bol sebze tüketmeli şekerli ve unlu gıdalardan uzak durmamız gerekmektedir.

5: Balığı Eksik Etmeyin
Bir çok yararlı etkisi ile beraber balık çok önemidir. Her mevsimde o aya özel balık tüketin. Balık tüketemiyorsanız da balık yağı tüketin. Kısacası balığın faydalarından istifade etmemiz gerekmektedir.

Zayıflatan Kür Tarifi
1 adet zencefil
1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı karabiber
1 tutam nane
Yarım limon
Öncelikle zencefili 1 litre suyun içinde 20 dakika kadar kaynatın. Ilıdıktan sonra kimyon karabiber ve naneyi atın ve iyice ılımasını bekleyin. Soğuduktan sonra yarım limonu sıkıp güzel bir şekilde karıştırın. Sonrasında bu içeceği buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce 1 çay bardağı içmeniz yeterli olacaktır. Sabah içerek gün boyu metabolizmayı hızlandırır uyumadan önce içerek de gece boyu yağ yakımını sağlayabilirsiniz.Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde + Mutlu Kadınlar Ünlü Dr. Mehmet Öz'den Hızlı Zayıflatan Mucizevi İçecek Tarifi' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.