Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Günlük Hayatta Alınan Zararlı Toksinler Nelerdir ?

01.06.2021
2.128
Günlük Hayatta Alınan Zararlı Toksinler Nelerdir ?

Merhaba sevgili okurlarımız. Günlük hayatta farkında olmadan bizlere ağır ağır zarar veren ve uzun seneler sonunda birikip zarar veren bazı maddeler vardır.Bazı gizli kimyasallar vücudunuzda aşamalı olarak ilerler.Sağlığınızı korumak için dikkat etmeniz gerekli olan en çok kullanmış olduğunuz ürünler ve gıdaları sizler için listeledik.

1: Diş Macunları
Araştırmacılar şampuan,el jöleleri ve diş macunlarında ‘Triclosan adlı kanserojenik bir madde olduğu uyarısında bulundu.Hormonların çalışmasındaki olumsuz etkisi olduğu söylenmektedir.Dünya Sağlık Örgütü şimdilik bu maddenin kullanıcılarca kullanmaması için olumsuz bir çalışma olmadığını söylüyor.Bu yüzden olabildiğince doğal ürünleri kullanmanızı öneriyoruz.

2 : Sakızlar
Sakızda ilgili bir varsayım, sakız yutulmuyorsa sağlık açısından endişe duyulması gerektiği söylenmektedir.Bununla beraber ağızdaki duyulardan doğrudan emilime geçen sakızdaki maddeler,çok hızlı bir biçimde kan dolaşımına geçmektedir.Bu maddeler midede asidik ortamdan geçmediği için inhibe olmaz.Bu durumlardan dolayı sakızı tehlikeli görüyoruz.

3 : Tek Kullanımlık Pet Şişeler
Plastik pet şişeler petrol ürünüdür. Normal koşullarda pekte sorun olmamasına karşın özellikle sıcak güneşli havalarda sorun oluşmaktadır.Petrol esaslı toksinler sıcaklıkla beraber ortaya çıkmaktadır.Süreç çok yavaş işlemekte fakat insan sağlığına zararlı etkileri ufak ufak birikmektedir.Cam ambalaj kullanmanızı öneriyoruz.

 

4 : Araç Kokuları
Araç kokularında formaldehit yaratmak için ozana zarar veren organik bileşik terpen maddesi tercih edilir.Baş ağrısı,kulak ağrısı,baş dönmesi,alerji gibi risklerini arttırdığını bilmenizi istiyoruz.

5 : Evlerde Kullanılan Kimyasal Temizlik Ürünleri
Çevreye, doğaya,suya zarar verdiğini düşündüğümüz temizlik ürünlerini evlerimize rahatça sokmaktayız.Özellike kullanılacak olan bu kimyasallar solunum yolu ile ciğerlerinize zarar vermektedir.Bu kimyasallar yerine temizliklerde sirke kullanmanızı öneriyoruz. Yakın zamanda bu konu da bir yazı hazırlayacağız.

6 : Toksit Kimyasal Kozmetik Ürünleri

Cildinize uyguladığınız madde her ne olursa olsun bunun ortalama %60 ‘ı emilmektedir. Faydalı zararlı bu maddelerin yarısından fazlası emilmektedir. Bu kimyasallar yerine doğal alternatif ürünleri ve gıdaları tüketmenizi öneriyoruz.

Ek olarak kozmetik ürünü alacaksanız,EDTA, Disodyum EDTA ve Sorbik asit,paraben,İzopropil Alkol SD-40,(SLS),parabin gibi maddelerin içinde bulunmamasına özen gösteriniz .

Tursil gibi çamaşır deterjanları da aynı şekilde etki etmektedir. Bu yüzden çamaşırlar makinadan çıktıktan sonra muhakkak 10 dakika kadar akan suda bekletin ve kimyasal maddelerin bütünüyle uzaklaştığından emin olmalısınız.

7: Plastik Kaplama Isıtıcılar

Katıl, plastik kahve makineleri de risk grubunda yer almaktadır. Ne kadar sıcakta erimese de içinde yer alan kimyasal boya ve plastik maddelerinin suya geçtiği tespit edilmiştir. Bu yüzden plastikten olabildiğince uzak durmanızı öneriyoruz.

– Bazı Gıdalar –

7 : Rafine Şeker
Normal olarak şeker karaciğerde depolanır. Ancak fazla tüketim sağ asidi biçiminde kana gönderilir ve göbek,basen gibi yerlerde yağ olarak depolanır.Ayrıca kama geçe bu denli şekeri dengelemek için kemiklerde kalsiyum kana geçmekte ve ilerde kemik sorunlarına davetiye çıkarmaktadır.

8 : Hazır Pratik Erişteler
Pratik eriştelerin plastik kutularından özellikle sıcak su döküldüğünde (100 derece) bu plastik maddelerin gıdaya geçtiği konusunda uyarıyoruz. Buna ilave olarak glikoz ve çin tuzu bulunan bu hazır erişteleri tüketmenizi öneri etmiyoruz.Bir su kütlesi ve şunu diyen bir yazı 'Organik Yeoan Yaşam Koçu @organikdoktorum Detaylar Hikayemizde MEĞER BUNDAN DOLAYI YABET FELÇ, OBEZİTEVE KANSER OLUYORMUŞUZ...' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.