Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

7 Basit Adımda 2 Yaş Gençleşin

31.05.2021
2.013
7 Basit Adımda 2 Yaş Gençleşin

Kısa sürede canlı, parlak ve gergin bir cilde kavuşmak ister misiniz ? İşte hayatınıza yapacağınız basit dokunuşlarla gençleşmenin sırrı.En kısa ve en doğal şekilde cildinizi tazeleyin ve gençleştirin.

1- Şekeri hayatınızdan çıkarın

Şeker hepinizin bildiği gibi hücrelerimizin baş düşmanı. Dolaşım ve sindirim sistemini altüst etmesinin beraberinde cildimizi besleyen hücrelere de zarar vermektedir. Ayrıca vücutta fazladan depolanan şeker sonraki zamanlarda insülin vasıtası ile yağa dönüştürülmektedir. Bu da vücut görünümünü bozan kilogram fazlalarına sebep olacaktır.

2- Zeytinyağını sofranızdan eksik etmeyin

 

Zeytinyağı içerdiği faydalı organik bileşikler ile hem kalp sağlığımıza faydalıdır hem de zengin bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar yaşlanmayı geciktirir ve cildimizin yenilenmesini sağlar.

3- Banyodan sonra soğuk duş alın

 

Bu yöntemi kalp ve damar rahatsızlığı olanlar kesinlikle denememelidir. Ilık bir banyodan sonra yapılan kısa süreli soğuk duş hem kendimizi zinde hissetmemizi sağlar hem de cildimizi sıkılaştırır.

4- Bol bol su için

 

Fazla abartılmadığı sürece günlük yeterince su tüketimi sağlığımız üzerine bir hayli faydalıdır. Sindirim sistemi ve dolaşım sistemine bir hayli etkisi bulunan su hemde kendimizi tok hissetmemizi sağlayarak kilogram vermeye yardımcı olur. Bunun yanında ciltteki kırışıkların önüne geçmek için bol bol su içmek gerekir.

 

5- Vitamin kaynaklarını kenara atmayın

 

Vitaminler vücudumuzda üretilemez ve muhakkak dışarıdan alınması gerekir. Bazı vitaminlerin eksikliği sonucunda göz altında kararmalar, ciltte dökülmeler, halsizlik, kendini yorgun hissetme, sabahları dinlenememiş olarak uyanma gibi etkiler yaratır. Vücudunuz için gerekli vitaminleri gıda kaynaklı olarak almak hem kendinizi iyi hissetmemizi sağlar hem de hastalıklara karşı bağışıklığınızı arttırarak daha sağlıklı bir hayatın kapılarını açar.

6- Sarımsak tüketin

 

Sarımsağın barındırdığı allizin maddesi kan dolaşımını harekete geçirerek vücuttaki toksinlerin atılmasını hızlandırır. Ayrıca sarımsak kuvvetli bir antibiyotiktir.

7- Yeşil çayı arttırın

Yeşil çay serbest radikallerin hücrelere alınmasını engeller. Böylelikle daha genç ve canlı görünürsünüz. Bu yönü ile yaşlanmayı hücre bazında geciktiriyor diyebiliriz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Yüzünüzün Tekrar Genç Görünmesini Sağlayacak 10 Etkili Yöntem Kırışıklığı Yok Et! 1 DetaylarHikayemizde Detaylar Hikayemizde 2 3 BİLGE ©BILECAFE CAFE' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.