Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Zeytinyağı İncir Kürü Faydaları

30.05.2021
212
Saracoglu Zeytinyağı İncir Kürü Faydaları

Merhaba sevgili okurlarım. İnsanoğlunun var olduğu çağlardan bu güne kadar çeşitli hastalıklar ortaya çıkmıştır. Çıkan bu hastalıkların eskiden tıp dünyasının günümüzdeki kadar gelişememiş olduğundan dolayı hastalıklara çözümler ve tedaviler doğal bitkilerden hazırlanmaktaydı. Çıkan hastalıklar için tıp dünyası devamlı gelişme göstermiş ve günümğzde nerdeyse dermanı olmayan hastalık kalmamıştır.

Tıp dünyasının gelişmelerinden bahsederken tarih boyunca ‘tıbbın babası’ olarak bilinen ve hatırlanan İbn-i Sina’nın yararları çoktur. Tıp dünyasının şimdiki kullanmış olduğu ve pek çok hastalığın tedavisi için İbn-i Sina’nın geliştirdiği metotlardır. Bunlardan birisi de o senelerden bu güne kadar gelmiş olan mucizevi bir karışımdır. Çok basit olan fakat etki alanı bir hayli geniştir. Dilerseniz mucizevi karışımın detaylarına bakalım.

İbn-i Sina’nın Her Derde Deva Mucizevi Karışımı:

Malzemeler:

1 lt zeytinyağı
250 gr kuru incir
Hazırlanışı:

Orta büyüklükte olan incirleri alın yıkayın ve kuşbaşı biçiminde doğrayın. İncirleri 1 litre zeytinyağı koyduğunuz kavanozun içerisine kuru incirleri atın ve kavanozun kapağını kapatın. 5 gün boyunca karanlık bir odada kavanozu muhafaza edin . 5 gün sonunda sabah ve akşam dahil olmak üzere günde 2 kez tüketin.

X
Karışımın Yararları :

Sindirim sistemine katkıda bulunur:

Yoğun bir iş temposuna sahipseniz eğer gün içinde daha sağlıklı beslenmek pek mümkün değil. Ayrıca yemek yemek artık daha kolay olduğu için genel olarak fast food tarzı yemeklere yönelmekteyiz. Bu yüzden gün içinde almamız gerekli olan lif miktarı alınamıyor. Bu durum ise kabızlığa neden olmaktadır. Kuru incir ve zeytinyağı sindirim sisteminize katkı sağlayarak bağırsak hareketliliğini çok daha iyi arttırır.

Bağışıklığı güçlendirir:

Mevsimler arası geçişlerde hastalanma olasılığımız daha artmaktadır. Eğer bağışıklık sisteminiz kuvvetli değil ise hastalığa yakalanma olasılığınız maalesef düşük oluyor. Güçlü antioksidan kaynağı olan kuru incir düzenli olarak tüketildiği zaman bağışıklık sisteminizi güçlendirmektedir.

Kemik sağlığına iyi gelir:

2 adet kadar kuru incirde 1 bardak sütteki kadar kalsiyum bulunur. Kuru incirde süt gibi kalsiyum ve magnezyum açısından kuvvetlidür.

Kansere iyi gelir:

Son zamanlarda özellikle meme kanseri hastalığı artış göstermiştir. Yapılan bilimsel çalışmalarda menopoz sonrası bayanlar lif içeriği bakımından yüksek meyveler tükettiği zaman kansere yakalanma olasılığının düşük olduğu bulunmuştur. Bu yüzden genç ve orta yaşlı bayanların günlük en az 1 en fazla 3 adet kuru incir tüketmesi meme kanseri riskini azaltmaktadır.

Dikkat !!

Şeker içeriği yüksek olan kuru inciri özellikle diyabet ve şeker hastalarının tüketmeden doktora danışmalarında fayda vardır. Ayrıca kan şekerini ani yükselttiğinden dolayı günlük tüketiminde aşırıya kaçılmamalıdır.Bir yiyecek ve şunu diyen bir yazı 'İNCİRİ İKİYE BÖLÜN ZEYTİNYAĞINA BASTIRIN Detaylar Hikayemizde MUCİZEYE ŞAHİT OLUN' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.