Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir ? Gıdalarla Tedavi

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir ? Gıdalarla Tedavi

İdrar yolu enfeksiyonu son senelerde sıkça rastlanılan rahatsızlıklar arasındadır.Özellikle beslenme şeklinden dolayı ortaya çıkan sorunlardandır.Çok şiddetli olmasa da erken geçen sorundur.Ancak 2-3 gün sürmesi durumda acıya neden olan, ilerleyen durumlarda ise idrar yolunda kansere kadar ilerleyebilecek sorundur.Bu yüzden idrar yolu enfeksiyonu durumunda tüketmeniz gerekli olan gıdalar ile doğal tedaviyi sizler için hazırladık.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir ?

1: Bol Su İçin
İdrar yolu problemlerinda en önemli madde bol su içmektir.Çünkü idrar yolunda biriken parazitler bu enfeksiyonlara ve iltihaplanmalara sebep olur.Bu parazitleri uzaklaştırmak için sık sık idrar çıkmalı ve kanalları temizlemeliyiz.Bu parazitler uzaklaşmadan enfeksiyonun giderilmesi güç olacaktır.

2: Limon- Portakal – Mandalina
Bol bol narenciye tüketmek idrar yolunu temizlemek için en daha sağlıklı meyveler olacaktır.Çünkü nareciyelerde bulunan C vitamini bu enfeksiyon üreten parazitlerin en iyi savaşçısı olacaktır.Ayrıca bu meyvelerde asit seviyesi ile idrar Ph seviyesi düşecek ve idrar yollarındaki parazitler daha etkili bir biçimde yok edilecektir.

 

3: Kızılcık
Kızılcık meyvesi özellikle E.Coli bakterisi ilk sırada olmak üzere diğer parazitlere karşı onları yok eden fizikokimyasal bir maddeye sahiptir.Ayrıca yüksek C vitamini içeriği ile bu parazitlere karşı etkili bir savunma olacaktır.

4: Yaban Mersini
Yaban mersini de kızılcık gibi C vitamini bolca içeren meyvelerdendir.Saymakla bitmeyen yararları olan yaban mersini idrar yolu enfeksiyonları için de severek tüketeceğiniz meyveler arasındadır.İçeriğindeki besin maddeleri sayesinde idrar yolu üstünde parazitlerin tutunmalarını önleyen etkiye sahiptir.

5: Probiyotik Gıdalar

Özellikle kefir dahil olmak üzere bolca probiyotik gıdalar tüketmenizi tavsiye ediyoruz.Bu gıdalardaki yararlı mikroorganizmalar zararlı parazitlerin çoğalmasını engelleyen etkiye sahiptir.

6: Maydanoz Suyu
Maydanozdaki önemli bileşen apigenin mesane üstündeki parazitleri uzaklaştıran ve çoğalmasını engelleyen bir yapıya sahiptir.Enfeksiyonların oluşumunu engeller.

1-2 avuç maydanozu 2 bardak su 10 dakika kaynatın ve sonrasında sıcak ya da soğuk arzu ettiğiniz gibi tüketin.Özellikle aç karnında içmek daha yararlı olacaktır.

7: Sarımsak
Sarımsak antibiyotik özelliğe sahip gıdalar arasındadır.Bu özelliğiyle parazitleri vücuttan uzaklaştırır.İdrar yolları için de sarımsak tüketebilirsiniz.Bunun için:

5-6 diş taze sarımsağı ılık bir suda bekletin ve bu suyu için.Etkisini kısa bir süre içinde göreceksiniz.

8: Elma Sirkesi
Asidik etkisi, probiyotik mikroorganizma yoğunluğu, vitaminler sayesinde elma sirkesi idrar yolu enfeksiyonları için en etkili içecekler arasındadır.Özellikle boş mideye 2 kaşık elma sirkesini bir bardak suya katıp tüketebilirsiniz.

Ek olarak yeşil çay, zencefil ile yapılan çayları da içebilirsiniz.Ayrıca yoğurtta idrar yolu ve mesane sağlığı için etkili gıdalar arasındadır.İdrar yolu enfeksiyonu problemleri yaşamamak için bu gıdalardan tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Sağlıklı günlere…Bir şunu diyen bir yazı 'organik doktorum @organikdoktorum Detaylar Hikayemizde İDRAR YOLU ENFEKSİYONUNA EVDE KESİN ÇÖZÜM! Suyunu kaynatıp içtiğinizde...' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.