Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Doğal Olarak Selülit Gidermek İçin Esansiyel Yağlar Nelerdir

30.05.2021
477
Doğal Olarak Selülit Gidermek İçin Esansiyel Yağlar Nelerdir

Halk dilinde portakal kabuğu gibi deri olarak isimlendirilen selülitler cildinizi buruşuk bir görünüm kazandırır.Selülit nedir diye soracak olursak vücuttaki biriken yağların, dokular üstünde baskı uygulayarak değişik bir görünüm kazanmasıdır.Ciddi bir sağlık sorunu olmasa da selülitleri gidermek ve yok etmek için etkili tavsiyelerimiz var.Selülitleri yok etmek istiyorsanız bu esansiyel yağları denemenizi öneriyoruz.

Selülitleri Gidermek ve Yok Etmek İçin Uçucu Yağlar

1: Greyfurt Yağı

 

Greyfurt yağı selülitler için etkili yağlar arasındadır.Deri altındaki toksinleri dışarı atar ve yağ birikimini engeller.Aynı zamanda kan dolaşımını iyileştirmektedir.Dikkat edilmesi gerekli olan güneş ışınlarına karşı duyarlıdır.Bu yüzden greyfurt yağı sürdükten sonra dışarı çıkmamanızı tavsiye ediyoruz.

2: Narenciye Yağları

 

Limon,portakal,mandalina esanslı yağlar kan dolaşımını arttırdığı için selülit tedavisinde kullanılıyor.Yağ kaybı için masaj salonlarında kullanılacak olan yağlardandır.Sonuç olarak selülitlerden kurtulmak için kullanılabilecek yağlar arasındadır.

3: Biberiye Yağı

 

 

Biberiye yağı vücutta ve deride bulunan fazla suyu uzaklaştırma etkisi vardır.Aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırmaktadır.Dolaşım sistemini de uyararak selülit tedavisinde etkili yağlar içerisinde yer alır.

4: Ardıç Yağı

 

 

Ardıç yağı diüretik etkisi ve detoksifikasyon etkisi ile selülit tedavisinde etkilidir.Aynı zamanda kilogram verdikten sonra oluşan esneklik izlerini de yok etmekte etkilidir.

5: Adaçayı Yağı

Kırışıklar ve sivilceler için popüler yağlardan olan adaçayı yağı, selülitler için en kullanılabilecek yağlardandır.

6: Rezene Esansiyel Yağı

Toksinlerin vücuttan atılması için kullanılabilecek etkili yağlar içerisinde yer alır.

7: Tarçın Yağı

Tarçın yağı lenfatik sistemi uyarır ve kan dolaşımını arttırır.Bu sayede toksinleri dışarı atmada etkilidir.Piyasada fiyatı oldukça pahalı olduğu için imkanınız var ise alın yoksa çayını da içmenizi tavsiye ediyoruz.

8: Selvi Yağı

Selvi yağı zayıf bağ dokusunu güçlendirerek selülit oluşumunu en aza indirir.

9: Limon Esansiyel Yağı

Limon otu yağı, vücut içerisindeki fazlalık suyu ve toksinleri uzaklaştırır.Bu sayede de selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.

10: Kekik Yağı

Kekik yağı; zararlı toksinleri vücuttan atar, hormonların dengelenmesine yardımcı olur ve kan dolaşımını hızlandırır.Bu sayede selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.

Selülitleri gidermek ve yok etmek için bu yağları kullanırken masaj yaparak uygulayabilir, fırça yardımı ile sürebilir ya da duştan önce sürebilirsiniz.Yağları kullanmadan önce bire bir oranında zeytin yağı ile karıştırarak uygulayın.

Örnek olarak masaj yağları karışımı:

Karışım 1: 14 damla ardıç, 10 damla limon ve 6 damla keklik karıştırın.
Karışım 2: 8 damla rezene, 10 damla limon ve 12 damla greyfurt karıştırın.
Karışım 3: 10 damla fesleğen, 8 damla kekik ve 12 damla greyfurt karıştırın.

Son olarak selülitler bir anda kaybolmaz.Bu yüzden sabırlı olmanız gereklidir.Selülitleri gidermek ve yok etmek için aşırı derecede kullanmayın.Günlük 1 kere uygulamak yeterlidir. Alerji durumunda kullanmayı bırakın.Hamile kadınların kesinlikle kullanmamasını öneriyoruz.Mutlu ve daha sağlıklı günler dileriz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde Sağlık Haberleri. Selülit Nasıl Geçer? Bitkisel Tedavisi' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.