Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bağırsaktaki Parazitleri Temizleyen 9 Gıda

30.05.2021
2.392
Bağırsaktaki Parazitleri Temizleyen 9 Gıda

Bağırsak bakterileri çok ağırlıklı olarak rastlanılan rahatsızlıklardan birisidir. Bağırsaklardaki bazı bakteriler tespit edilmiş fakat hala tespit edilmeyen bazı parazit türleri mevcuttur. Bu yazımızda bağırsaktaki bakterileri temizlemek ve yok etmek için en etkili 9 gıdayı sizler için listeledik.

1 : Sarımsak

Sarımsak; virüs,mantar,bakteri,parazit, kanser gibi pek çok zararlılara karşı etkili gıdalardan birisidir.Ağır metalleri vücuttan temizleyen ve hemde sivrisinek, kene gibi bakterilere karşı et caydırıcı otlar arasındadır.

2 : Badem

 

Yapılan incelemelerde bademin bağırsaklardaki bakterilerin büyümesini engellediği ortaya çıkmıştır.Bu etki bademdeki yüksek yağ asidi konsantrasyonuyla alakalı olduğu düşünülüyor.

3. Kekik

 

Kekik, bağışıklık sistemin hormonlarının üretildiği bez olan timusu uyaran en etkili otlardan birisidir.Bağışıklık sistemimizin kabiliyetini artırmak için vücudumuzun doğal savunmalarını uyarır.Aynı zamanda kekik yağı pek çok parazitin büyümesini ortadan kaldırır ve bağırsak yolunda öldürür.

4 : Kekik Yağı

 

Kekik yağında oldukça etkili serbest radikal kırıcı antioksidanların sayesinde antibakteriyel özellik kazanmaktadır.Bağırsaklardaki mikrobik ortamı eski haline getirmektedir.Kekik yağının, paraziter,enfeksiyonlardan kansere kadar her şey ile etkinliği bulunur.

 

5 : Karanfil Yağı

Karanfil yağı özellikle bağırsaktaki solucanlar ve yumurtaları yok etmek için en etkili gıdalardan birisidir.Vücudumuzdaki parazit yumurtalarını yok eden tek ot olduğu düşünülmektedir.Aynı zamanda antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliğe sahiptir.

6 : Ceviz

Ceviz, kan ve bağırsakları temizleyen etkili gıdalar arasında bulunmaktadır.

7: Nar

Nar ve içinde beyaz lifli kısım bağırsak rahatsızlıklarını önlemekte kullanılacak olan gıdalar arasındadır. Beyaz kısmında acılık bu nedenle kaynaklanmaktadır. Acı da olsa tüketmenizi öneriyoruz.

8 : Yaban Mersini

Yaban mersini bağırsaktaki zararlı mikroorganizmaları yok etmek için tüketebileceğiniz etkili gıdalardan birisidir.Özellikle bağırsak solucanları için kuvvetli bir etkiye sahiptir.Aynı zamanda bağırsak enfeksiyonları için kullanımı önerilen gıdalar arasındadır.

Bağırsaklarımızın sağlığı vücudumuz için en önemli korumamız gerekli olan organımızdır. Bağırsak önemi konusundaki yazmıza göz atmanızı öneriyoruz.Bir bir veya daha fazla kişi ve saç görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.