Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Lazer Epilasyon Nedir Zararlı Mıdır Fiyatı Nedir

28.05.2021
921
Lazer Epilasyon Nedir Zararlı Mıdır Fiyatı Nedir

Lazer epilasyon çağımızda özellikle bayanlardan tarafından kullanılacak olan kılları yok etme metotlarının başında yer almaktadır. Sayfamıza gelen sorular üzerine lazer epilasyon nedir, zararlı mıdır, maliyetleri nedir gibi soruları sizler için cevaplayacağız.

Lazer Epilasyon Nedir?

En basit tanımı ile istemediğimiz yerlerde var olan tüylerin yok edilmesi ve bir daha büyümesini önlemektir. Epilasyon aletinin vermiş olduğu ışınlar saniyenin % biri kadar hızlı bir biçimde farklı boyutta ışık dalgaları atar. Bu ışınlar ufak dalgalar ile yalnızca renk maddesi tarafınan emilebilmektedir. Yani kıla rengini veren madde bu ışınları adsorbe eder. Belli süre sonra burda birikir ve ortaya çıkan düşük ısı kıl kökünü yakar ve kılların dökülmesini sağlar. Bir kaç seansta yapılan bu işlemler neticesinde da kıllar artık bütünüyle uzayamaz hale gelmektedir.

Vücuda Zararı Var Mıdır?

 

Epilasyon aletinden çıkan ışınlar yalnızca kıl köklerini ulaştığı için zararı yoktur. Ancak ufak da olsa işlemler sırasında küçük kızarıklıklar meydana gelebilir. Zararı olarak bu söylenebilir.

Ancak lazer epilasyon bu konu da bir zararı olmasa da kılların bütünüyle uzamaması bazı yan etkilere sebep olabilir. Örnek olarak koltuk altı bölgesindeki kıllara da lazer epilasyon uygulanmaktadır. Bilinmesi gerekir ki bu kılların da bir görevi vardır. Burada oluşan ortamın bakteri açısından sağlıklı kalmasında yardımcı olmaktadır. Erkeklerde sakalların etkisi gibi anti septik bir özelliğe sahiptir. Bu %n bu kılların alınması ile kılların görevi yok edilmiş olmaktadır. Tamamen kılsız bir ortamda parazitler daha hızlı çoğalmaktadır. Bu işlemin bir zararlı etkisi olarak söylenebilmektedir. Bunun kararı bütünüyle siz kalmış…

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Vücuda ve kıl yoğunluğuna göre 1 ile 2 ay arasında değişmektedir. Belli seanslar ile bu işlem yapılmaktadır. Farklı kıl kökü yapılarından dolayı farklı seanslar olması gerekir. Tek seans ile geçici bir etki olmaktadır.

1 Seans Ne Kadar Sürer?

Vücut kısımlarına göre değişemekle beraber örneğin yüz bölgesi 3-4 dakika arasında değişmektedir. Yapacağınız yere göre bu işlem uzamakta ya da kısalmaktadır.

Lazer Epilasyondan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle epilasyon yapan insanın deneyimli ve profesyonel olmasını araştırın, geliş güzel her yerde epilasyon yapılmaz.
Antibiyotik ilaçları kullanmayın. Lazer işleminden 10 – 15 gün önce antibiyotik kullanmayın. Belli başlı yan etkilere sebep olabilmektedir.
İşlemden önce ağda yapmayın ya da tüyleri cımbız ile almayın. Tam olarak ışınların köklere kadar inmesi için uzun olması daha etkili yapılmasına yardımcı olmaktadır. Ancak traş olabilirsiniz. Yani jilet gibi alet ile kesilebilir.
Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kılların bir anda dökülmesini bekleyin. Sakin olun bu işlem sonrasın bütünüyle dökülmesi ortalama 1- 2 hafta sürebilmektedir.
Epilasyon sonrasında 1 gün geçmeden aşırı sıcak suyla yıkanmayın.
Yaz aylarında güneşli havalara dikkat edin. Epilasyon sonrasında denize gideceksiniz muhakkak güneş kremi kullanın.
Lazer Epilasyon İşlemi Kalıcı Mıdır?

Düzgün ve seanslara uyarak yapılan işlemlerde kalıcı etkisi vardır. Kıl kökleri bütünüyle yanarak uzayamaz hale gelmektedir. Bu %n kimyasal diğer tüy dökücülere bakıldığı zaman bu işlemde lazer epilasyon sağlıklı ve mantıklı olarak görülmektedir.

Lazer Epilasyon Pahalı Mıdır? Fiyatları Nedir?

Fiyatlar vücut bölgelerine göre değişmektedir. Örnek olarak kol ortalama 200 ile 300 tl arasındadır. Bu 1 seans ücretidir. Ortalama 4- 5 seans gerektiği için toplam 1000 tl ye kadar bulabilmektedir. İlk olarak biraz pahalı gelse de kalıcı etkisinden dolayı bu fiyat mantıklı gelebilir.

Mutlu ve Sağlıklı günlere… Gıda Müh. Emir Erşat KaboğluBir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'LAZER EPILASYONA DİKKAT İŞTE EPİLASYONUN BAZI ZARARLARI Detaylar Hikayemizde' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.