Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bunu Günde 3 Kez Yapın Hayatınız Kurtulsun

28.05.2021
2.618
Bunu Günde 3 Kez Yapın Hayatınız Kurtulsun

Günde 3 kere yapın hayatınız kurtulsun. Prof. Dr. Saraçoğlu koronadan korunmanın formülünü açıkladı. DHA’nın haberine göre, Cumhurbașkanı Bașdanıșmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Covid-19 salgınına karșı alınması gereken koruyucu önlemleri anlattı.

 

Bunu Günde 3 Kez Yapın Hayatınız Kurtulsun 1

 

“ADAÇAYI VE EBEGÜMECİ KARIȘIMI”

Korona virüse karșı mücadelede öncelikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına kesinlikle uyulmasını isteyen Prof. Dr. Saraçoğlu, burun ya da ağız yoluyla vücuda giren virüsü, en-fe-ksiyona neden olmadan önce durdurabilmek için alınabilecek önlemlere de dikkat çekerek, “İște burada daha burnunuzdayken yapacağınız șey adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci. Adaçayı ile ebegümecini karıștıracaksınız, toplamı 5-6 gram kadar. Bunun gargarasını yapacaksınız. Yani bir tutam adaçayını aldınız, bir çentik de içine ebegümeci ilave edin, hatta iki tutam alın adaçayını, yarım tutam kadar da ebegümeci, karıștırın bir bardak suda, 6-7 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra süzeceksiniz.

Bunu Günde 3 Kez Yapın Hayatınız Kurtulsun 3

Ondan sonra sabah, öğle, akșam bununla gargara yapın. Her gün taze hazırlayacaksınız. Arada birkaç yudum da alabilirsiniz. Hiçbir zararı yok. İnanın yüzbinlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede” dedi. “MÜTHİȘ ETKİLİ” Prof. Dr. Saraçoğlu, adaçayının boğaz en-fe-ksiyonlarına karșı etkisi üzerine bilimsel yayınların bulunduğunu; ancak Covid-19’a ve diğer grip türlerine karșı adaçayı ile ebegümecinin birlikte kullanılması formülünün kendisine ait olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Saraçoğlu, söz konusu karıșımın buruna da damlatılabileceğini söyleyerek, “Bir damlalıkla 3-4 damla çekeceksiniz, onunla kafanızı geri atarak iki burun deliğinize damlatacaksınız. Hemen oradaki sizi hapșırtacak olan karıncalanma ortadan kalkıyor.

Bunu Günde 3 Kez Yapın Hayatınız Kurtulsun 5

 

Müthiș etkili; sadece korona virüse karșı mı? Mevsimsel gribe karșı, boğaz en-fe-ksiyonlarına sebep olacak, ale-rjiye bağlı olușabilecek burun akıntısı, hepsi için geçerli bu söylediğim. Yani sadece Covid-19’a özgü değil, mevsimsel gribe karșı da etkili. Boğaz mukozası ve burun mukozası üzerindeki o bakterilerin, virüslerin, yani mikroorganizmaların yok edilmesinde birebir. Zaten bu konuda yayınlanmıș bir sürü makale var; ama yayınlanmamıș olan bir șey var; adaçayının içerisinde, bu virüse karșı onu fonksiyonel kılacak olan etken madde ebegümecinin içinde. Onun desteğine ihtiyacı var” diye konuștu.

“BURUNA GİREN VİRÜSLER ETKİSİZ HALE GETİRİLİYOR”

Covid-19 ile mücadelede uçucu yağların da önemli bir silah olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Saraçoğlu, içinde ‘pentenil yağ asitleri’ olan bu uçucu yağları koklayarak buruna giren virüslerin etkisiz hale getirebileceğini anlattı. Prof. Dr. Saraçoğlu, “Bu pentenil gruplar kokladığınız zaman yan yana diziliyor ve müthiș bir zırh olușturuyor. Oldu mu size ikinci s-la-h? Bu uçucu yağlar, adaçayıdır, lavantadır, karabaștır, kekiktir, okaliptustur. Bunları koklayacaksınız. Ben kokluyorum 7-8 aydır” ifadelerini kullandı.

“SOLUDUĞUNUZ HAVAYI DEZENFEKTE EDİN”

Uçucu yağların özellikle kıș aylarında kapalı ortamlarda havayı dezenfekte etmek amacıyla da kullanılabileceğini bildiren Prof. Dr. Saraçoğlu, “Mesela bu ortamda havadaki mikropları kırmak, yok etmek istiyorsanız, bir bardak kaynar suyun içine 20-30 damla lavanta yağı veya kekik yağı veya adaçayı yağı koyun, hemen burası kokmaya bașlar adaçayıyla kekikle, iște mikrop ö-ld-ür-ücü. Yani kendinizin soluduğu havayı dezenfekte ediyorsunuz; ama bunu doğrudan koklayarak da yapabilirsiniz” önerisini dile getirdi.

“BAĞIȘIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK DEMEK VİTAMİN MESELESİ DEĞİL”

Bunu Günde 3 Kez Yapın Hayatınız Kurtulsun 7

Covid-19’a karșı koruyucu beslenme önerilerinde bulunan Saraçoğlu, ‘lektin’ bakımından zengin gıdaları tüketmenin önemine ișaret ederek, “Lektin dediğimiz bir yapı var, soya fasulyesinde, kuru fasulyede, buğdayda, mercimekte, nohutta bol miktarda lektin var. ‘Ba-ğıșıklık sistemini güçlendirmek’ demek vitamin meselesi değil. Bu C vitamini, E vitamini meselesi değil. Bu șekilde beslenmeyle olur, patlıcan da buna dahildir. Patlıcanda da çok güçlü lektinler var. Dolayısıyla burada ne yapıyorsunuz? Virüsün direncini kırıyorsunuz. Onun direncini kırınca siz onun karșısında güçlenmiș oluyorsunuz” mesajını verdi.Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'GÜNDE 3 KERE KENI KENLTINRENEViR YAPIN TEREVLLE PROF.DR. SARAÇOĞLU AÇIKLADI GÜNDE 3 KEZ YAPIN HAYATINIZ KURTULSUN İŞTE KORONADAN KORUNMA YOLLARI' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.