Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Metabolizmayı Hızlandıran Kahve Tarifi

27.05.2021
2.077
Saracoglu Metabolizmayı Hızlandıran Kahve Tarifi

Metabolizma hızı zayıflamamız için en önemli etkenlerin başında yer almaktadır. Çünkü siz uyurken bile metabolizma çalışır. Bu hız herkese göre farklı olsa da ne kadar hızlı olursa o kadar enerji tüketilir ve yağ yakılır. Bu yazımızda sevdiğiniz ve fazlaca içtiğimiz içecek kahveye katacağımız bir kaç malzemeyle metabolizma hızınızı kat kat arttırabileceksiniz. Saracoglu metabolizmayı hızını arttıran kahve tarifi:

1: Tarçın

Tarçın zayıflamak için sık tavsiye edilen baharatlar arasında bulunmaktadır. Hem kahveye tat olarak da uyumlu bir gıdadır. Tarçının en önemli etkisi tok tutması ve kan şekerini dengelemesidir. Bu da sizlerin kısa süreli erken acıkmaları engellemeye yardımcı olur. Kan şekeri düzgün bir biçimde artış göstermesi ya da azalması dengeli bir yeme- içme sistemine sahip olmanızı yardımcı olur.

2: Ham Bal

Organik ve doğal bir kestane balı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Markette satılan şekerli ballardan uzak durun. Balda bulunan kıymetli besin maddeleri hem sizi kış hastalıklarından koruyan bir ilaç olacak hem de vücudunuzun ihtiyacını karşılayacak. Baldaki kıymetli besin maddeleri vücut açısından önemli etkileri sahiptir. Metabolizmanın düzenli çalışmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücuttan bakterilerin uzaklaştırılmasını sağlar. Ek olarak kahveyi şekerli içenler az miktarda bal katarak şekeri bırakmalarında da yardımcı olur.

3: Tereyağı

X
Evet yanlış duymadınız. Kahvemize tereyağı ekliyoruz. Pek çok asya ülkesinde uygulanmakta olan bu yöntem kahvemize ayrı bir tat katacaktır. Ancak yararları çok fazladır. Eklemler için tereyağı doğal bir ilaçtır. Yeterli miktar tereyağı asla kilogram yapmaz. Kilo yapan yağlar değil, şekerdir.

Tarif:

1 fincan kahve için; 2 çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tereyağını ekleyip güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra afiyetle için. Bu karışım hem sağlık açısından çok iyi gelecek hem de metabolizma hızını ciddi oranda arttıracaktır. Bu kahveyi içtikten sonra hafif yürüyüş ya da spor sizi ciddi anlamda terletecek ve yağ yakmanızı yardım edecektir.Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde KARBONATIN HİÇ BİLMEDİĞİNİZ FAYDALARI VE KULLANIM ALANLARI' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.