Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Göğüs Sağlığını Korumak ve Sarkmaları Engellemek İçin Dikkat

26.05.2021
1.162
Göğüs Sağlığını Korumak ve Sarkmaları Engellemek İçin Dikkat

Kadınlarımızın dikkat etmesi gerekli olan hassas noktalardan biri göğüsleridir. Geçmiş yılların tam tersine son senelerde meme kanseri riski biraz daha artmıştır. Bunun çevre koşulları, beslenme, stres, çevre kirliliği, radyasyon gibi bir çok farklı nedeni vardır. Yazımızda göğüs sağlığını çoğaltmak için yapılan bazı yanlışları anlatarak sizleri bilinçlendirmeye çalışacağız.

Göğüs Sağlığını Korumak ve Sarkmaları Engellemek İçin Dikkat
1: Göğüsteki Kılların Koparılması

Göğüste çıkan siyah kılları doğrudan koparmanız yanlış olur. Bu yöntem hem kılların daha çok çıkmasına hem de dış ortamla deri arasında bir boşluk oluşmasına neden olur. Bu da bir çok farklı olumsuz risklere sebep olabilir. Bu yüzden ya doktora gidip bu biçimde çözüm üretilmeli veya doğal içerikli tüy dökücü ürünlerin kullanılması daha yerinde olacaktır.

2: Koşu – Spor gibi Aktiviteler İçin Dikkat

Koşu, spor gibi enerji harcanan ve vücudun titrediği bazı durumlarda günlük sütyenlerin kullanılması doğru değil. Örnek olarak koşu esnasında sıradan sütyen kullanılması göğüslerin yukarı aşağı hareket etmesine sebebiyet verir. Bu göğüs sarkmalarını ciddi oranda arttırır. Bu yüzden spor esnasında muhakkak spor sütyeni kullanmaya dikkat edin.

3: Göğüslere Dövme Yaptırmak

Yapabileceğiniz en riskli işlemlerden birisi de göğüslere dövme yaptırmak ya da herhangi bir metal eşya taktırmaktır. Bu pek çok olumsuz etkiyi yanı sıra getireceğini unutmayın.

4: Göğüslerin Dik Durması İçin Hata Yapmayın

Özellikle geç bayanlarda göğüslerin dik gözükmesi için bant gibi bazı aletler yapıştırma işlemlerini duyuyoruz. Bu işlemler cilt sağlığı bakımından uygun değildir.

5: Terlemeye Dikkat

Yaz aylarında kalın sütyenleri tercih etmeyin. Gün sonu muhakkak duş alarak, hava almasını sağlayın.

6: Sütyenleri Yıkama Konusuna Dikkat

Sütyenleri yıkama esnasında yüksek sıcaklık uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Kimyasal yumuşatıcılardan uzak durun. Çamaşırları yıkadıktan sonra muhakkak suyla tekrar el ile yıkayın, deterjan kalıntısını bütünüyle yok etmelisiniz. Kuruduktan sonra ütü sıcaklığı ile uygularsanız rahat ve güvenli olarak sütyeninizi giyebilirsiniz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'bilge cafe DetaylarHikayemizde Hikayemizde Göğüslerinize Bunları Sakın Yapmayın!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.