Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Ceviz Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Saracoglu Ceviz Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Besin değeri çok yüksek olan ve kendisine özel bazı besin maddeleri içeren ceviz sağlık açısında çok önemli yararları vardır. Mineral ve vitaminler açısından zengindir. Aynı zamanda çoklu doymamış yağ asitleri açısından yüksek değere sahiptir. Yalnızca bu özelliğiyle kalp ve damar hastalıklarının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Saracoglu ceviz suyu kürünün yararlarından bahsedeceğiz.

Cevizde bulunan besin maddeleri bağırsak sisteminin düzene girmesinde bir hayli etkilidir. Gerek içeriğindeki lif, gerekse mineraller ile sindirim sistemi problemlerini çözer.

Beyin sağlığı bakımından çok ciddi etkileri vardır. Gümüş minerali içeren nadir gıdalardan birisidir. Bu da beyin sağlığı için son derece önemlidir. Alzheimer problemlerinin önlenmesine yardımcı olur. Hafızayı güçlendirir. Bu yüzen okul çağındaki çocuklarınıza da bol bol ceviz yemesini teşvik edin.

Ceviz suyu kürü ile adet sancılarını da azaltabilirsiniz. Özellikle annelerimiz çocuklarımızın buna benzer durumlarda bu kürü uygulamalarını da önermekteyiz.

Zayıflamak isteyenler için de ceviz suyu kürü yararları bir hayli fazladır. Bağırsak ve sindirim sistemini düzenler. En önemli olarak da tok tutar. Kan şekerini ani olarak yükseltmez. Bu sayede erkenden acıkmanızı önler. Uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur.

Saracoglu Ceviz Suyu Kürü Tarifi
1 bardak suyun içerisine 2 adet ceviz kırın. Burada dikkat etmeniz gerekli olan nokta cevizin arasındaki ince kabuğu da suyun içerisine atın. 1 gece beklettikten sonra sabah uyandığınızda ya da gece uyumadan önce bu suyu için. Kabuklarını ayırın fakat cevizlerini yutun. Cevizin yararı ayrı, kabukların yararı ayrıdır.

Son olarak dişlerdeki sararmalar için bu kürü de uygulayabilirsiniz. Cevizin iç kabuklarını 15- 20 dakika kadar suyun içinde kaynatın. Ilık olduktan sonra bu suyla dişlerinizi fırçalayın. Diş tartarları ve dişlerde sararmalar için bu kür çok etkili olacaktır. Adeta bir doğal diş macunu işlevi görecektir. Diş fırçalama işlemini bu kür ile haftada 1 kere yapmanız yeterli olacaktır.Bir şunu diyen bir yazı 'DERTLERE DERMAN 40 YAŞ ÜSTÜ HERKES 1 KEZ İÇMELİ iTKİL YUKARI KAYDIRIN' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.