Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yüz Yanak ve Alında Kırışıklıklar İçin Kür Tarifi

24.05.2021
2.499
Yüz Yanak ve Alında Kırışıklıklar İçin Kür Tarifi

Genetik koşullar, hayat koşulları, beslenme, stres ve en önemlisi yaş gibi etkenlerden dolayı yüz bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklara meydana gelebilir. Kötü bir görünüme sebep olduğu için bu sorunu en doğal ve etkili biçimde çözmemiz gerekir.

Tabi ki yaş ilerledikçe bu sarkmalar meydana gelir ve bunu engelleyemeyiz. Ancak hedefimiz olabildiğince bu durumu yavaşlatmaktır. Yazımızda saracoglu hocamızdan öneriler ve bazı kürlere yer vereceğiz.

1: Yüz Masajları

Bu yöntemde aynaya geçip çeşitli şekillerde olabildiğince gülüp 10 saniye bu biçimde bekledikten sonra duruyoruz. 1 dakika dinlenip tekrar bu hareketi yapıyoruz. Bu şekilde 5 deneme yapacağız. Bunlara ilave olarak genel yüz bölümünü dairesel olarak ufak masajlar yapacağız. Amacımız tüm bölgelere kan akışını sağlamak . Bu şekilde tüm bölgeye kan akışı olacak ve kalojen yapı korunmuş olacaktır.

2: Cildi Sıkılaştıran Maske

Bu maskede avokado ve balı kullanacağız. Öncelikle avokadonun iç kısmını çıkarıp bir kaseye koyun ve üstüne 2 kaşık bal ekleyin. Avokadonun nemlendirici özelliği ve balın antioksidan etkisi ile hücreler nem ihtiyacını karşılayacak ve cildin taze deri üretimine destek olacaktır. Aynı zamanda cildi sıkılaştıran kalojen yapı da kendini yenilemiş olacaktır. Bu şekilde sarkmalar da azalacaktır.

3: Yoğurt Aloe Vera Maskes

3-4 kaşık yoğurt ile 2 kaşık aloe veranın iç kısmında saydam sıvıyı karıştırın. Yüzünüze masaj yapar şekilde bu karışımı uygulayın. 20 dakika durdurtan sonra soğuk su ile yıkayın. Bu karışımı hergün uygulamanızı öneriyoruz. 2 hafta gibi kısa bir sürede etkisi gösterecek ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

4: Beslenme Önerileri

Şekerden ve undan uzak durun.
Aşırı yağlı gıdaları tüketmetmeyin.
Bol su için. Günde en az 8 – 10 bardak içmelisiniz.
Antioksidan içeriği zengin sebzeler tüketin.
Cildinizi kimyasal makyaj ürünlerine sık maruz etmeyin.
Her zaman yüzünüzü bol suyla yıkayın.
Cildinize sıcak sudan uzak tutun. Soğuk ya da ılık su kullanın.
Et tüketimine dikkat edin. Mümkün olduğunca haşlama et tüketin. Ette bulunan kalojen maddelerin cildin sıkılaşmasında önemli etkisi bulunur.Bir 2 kişi, saç ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde YÜZ VE YANAK SARKMALARINI YOK ETMEK İÇİN 4 ÖNERİ' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.