Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Karahindiba Kökü Kürünün Faydaları Nelerdir?

24.05.2021
3.681
Saracoglu Karahindiba Kökü Kürünün Faydaları Nelerdir?

Kansere karşı bir çok yararlı bitki mevcuttur ki ilaçlar da bu bitkilerden yapılmaktadır. İşte şimdi bu bitkilerden bir tanesi olan karahindibanın faydalarına değineceğiz. Saracoglu hocamızdan karahindiba kürü ile kansere karşı bir çok yararı olan bu bitkiyi tanıyacağız ve yemeklerimize ekleyeceğiz.

Öncelikle kalsiyum, potasyum açısında bir hayli zengin olan bu bitki lif oranı da oldukça yüksektir. Aynı zamanda ciddi oranda A vitamini içermektedir. Şimdi bu kıymetli bitkinin faydalarına göz atalım:

1: Kanser ve Tümör Hücreleri İle Savaşır

Yapısındaki yüksek antioksidan sayesinde kanser ve tümör hücreleri ile savaşır. Serbest radikallerin vücutta oluşumunu engeller ve atılımını hızlandırır. Karahindibanın acımsı tadı da burdan gelmektedir. Bu acı tat esasında flovonoidlerin etkisi ile olur ve kanser hücreleri ile savaşan madde budur.

2: Karaciğer Yağlanmasını Önler

Vücuttan olduğu gibi karaciğerden de toksinleri atılımını hızlandırır. Bu sayede karaciğer yağlanmasının önlenmesine yardımcı olur.

3: Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Yapısındaki yüksek lif oranı ile kilogram vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda uzun süre tok kalmanızda da etkilidir.

4: Kansızlığı Önlemeye Yardımcı Olur

Yapısında bulunan vitamin ve minerallere ilave olarak ciddi oranda demir içerir. Bu da kan üretimini artırır ve kansızlığa karşı olumlu etkileri olmaktadır.

5: Kemik Erimesini Önler ve Kemikleri Güçlendirir

Karahindiba yapısında yüksek oranda kalsiyum içerir. Bu da kemik ve kas sağlığı için son derece önemlidir. İlerleyen yaşlarda meydana gelecek kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur.

6: Böbrekleri Temizler

Yapısında bulunan yüksek oranda lutein maddesi böbreklerde toksinlerin atılımına yardımcı olur. İdrarın atılımını da hızlandırır.

7: Şeker Hastalığını Önler

Yok denecek kadar az oranda karbonhidrat içerir. Bu da kan şekerinin ani yükselmesini önler ve şeker hastalığı riskini azaltır.

Karahindiba Çayı

Kurumuş karahindiba otları aktardan kolay bir biçimde temin edebilirsiniz. Bu otları demliğe koyup 15 dakika kadar kaynatıp günde 1 bardak içebilirsiniz.

Yemeklerde Kullanımı

Karahindiba köklerini yemeklere, salatalara ekleyerek tüketebilirsiniz. Dağlarda yetişen bu bitkiyi tozdan, kirden uzak yerden temin etmenizi öneriyoruz.Bir şunu diyen bir yazı 'organik doktorum Detaylar Hikayemizde Kemoterapiden 100 kat daha Etkili Bitki Kanser hücrelerini etkileyerek 48 saat içerisinde çözülmelerini sağlar ve yeni sağlıklı hücrelerin hastalık kapmalarını engeller.' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.